• середа

    16 квітня, 2025

  • 10.9°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 16 квітня , 2025 середа

  • Миколаїв • 10.9° Похмуро

Нацрада з питань ТБ рекомендувала медіа не називати росіян «орками» та «чмонями», пізніше документ видалили

Російський військовополонений, якого українська інтернет-спільнота у 2022 році перетворила на мем «Чмоня».Російський військовополонений, якого українська інтернет-спільнота у 2022 році перетворила на мем «Чмоня».

14 травня на сайті Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення опублікували список пропозицій для медіа, у якому, зокрема, рекомендували не називати військових РФ «руснею», «орками» та «чмонями».

Станом на ранок 23 травня документ видалений, пишуть «НикВести».

Така рекомендація містилася у «Пропозиціях до Критеріїв віднесення інформації до такої, що розпалює ненависть, ворожнечу, жорстокість до окремих осіб чи груп».

У пункті 12 документу міститься порада не використовувати висловлювання у медіа, що направленні на знецінення ворога, зокрема військовослужбовців(-иць) Збройних сил РФ.

«Наприклад: «чмоні», «орки», «русня/галіма русня/клята русня», «русня, яка не вміє воювати», «та вони дебіли», та подібна некоректна лексика і номінація щодо представників(-иць) російської армії, військової та політичної адміністрації (окупаційної влади)», — йдеться у рекомендаціях.

Скриншот з видаленого документуСкриншот з видаленого документу

Автори пропозицій говорять, що навіть в умовах воєнного стану важливо дотримуватися етичних і журналістських стандартів у висвітленні подій та використанні лексики.

На їхню думку, поширення образливих висловлювань і негідної номінації до будь-якої соціальної групи людей, включаючи військовослужбовців(-иць) Збройних Сил Російської Федерації чи представників окупаційної військової та/або політичної адміністрації, не є етичним або журналістськи виправданим і може призвести до загострення військових дій та створення додаткових напруг у суспільстві».

«Некоректна лексика і номінація до представників окупаційної російської армії, військової та політичної адміністрації (окупаційної влади) не сприяють об’єктивному та відкритому інформуванню громадськості та можуть погіршити сприйняття медіа як надійного джерела інформації», — зазначає Нацрада.

Нагадаємо, представникам ЗМІ відкрили доступ до приміщення Верховної Ради — відповідне розпорядження про акредитацію медіа при ВР на період дії воєнного стану підписав спікер парламенту Руслан Стефанчук.

Чому ви читаєте «МикВісті»? Яка наша діяльність найбільш важлива для вас? Та чи хотіли б ви стати частиною спільноти читачів? Пройдіть опитування, це анонімно і займе 5 хвилин вашого часу

Читайте також: