Працівники «Зорі» заявили, що скандальне будівництво триває ночами і вимагають прокурорського втручання
- Артем Куцолабский
-
•
-
13:15, 21 січня, 2015
Миколаївці-працівники заводу «Зоря»-«Машпроект», які мешкають на вулиці Кобера, де нібито ведеться будівництво спортивно-оздоровчого комплексу, сьогодні, 21 січня, вийшли на мітинг біля будівельного майданчика. Вони заявили, що незважаючи на рішення міської сесії про призупинення будівництва, воно триває ночами. У зв'язку з цим, ініціативна група городян ухвалила рішення звернутися до прокуратури, щоб та перевірила законність відновлення будівельних робіт.
Мешканці прилеглих будинків упевнені, що будується не спортивно-оздоровчий комплекс, а звичайна автозаправна станція з магазином, передає кореспондент НикВестей.
О 10 годині ранку близько 50 миколаївців зібралися навпроти будівельного майданчика, щоб перешкодити продовженню робіт і ухвалити план подальших дій. Міська влада, на їхнє переконання, залишається «глухою» до їхніх зауважень. Будівництво, яке минулої весни рішенням депутатів міської ради було призупинено, за свідченнями містян, які мешкають по сусідству, триває в нічний час.
Передісторія скандального будівництва
Крім того, двори прилеглих будинків перериті глибокими траншеями, а в парковій зоні навіщось вирубано близько 100 дерев. Заводчани дивуються: «Навіщо, будуючи оздоровчий комплекс, губити екологію?»
Будівництво ведеться в нічний час і порушує екологію
- Тут проживає близько 2,5 тисяч людей. Ми знаходимося в промзоні, і всі будівлі навколо вважаються гуртожитками, тобто тимчасовим житлом. У промзоні люди не повинні жити постійно - екологічні умови тут дуже погані. Для того, щоб люди тут хоч якось жили, тут була рекреаційна зелена зона. Як захист від проспекту Жовтневого, який дуже насичений, як зона відпочинку і відновлення сил. Тепер усе це вирубали й почали будувати. Законно чи ні? Відповіді поки що ніхто не дав. Можна зробити непрямий висновок, що незаконно, тому що будівництво велося вночі: вмикали генератор, світло, зварювання і робили, - розповів один із мітингувальників.
Працівники, які копали ями, з появою великої кількості людей і журналістів відійшли вбік. А їхній виконроб, відвертаючись від камер, простягнув якісь будівельні документи, на яких, утім, не виявилося ні підписів, ні печаток.
Обурені люди пройшли за огорожу і оглянули будівельний майданчик. Після чого ще більше переконалися, що це «типова забігайлівка» при автозаправній станції. На оздоровчий комплекс, за їхніми словами, будівля виявилася мало схожою. За неофіційною інформацією, це буде не спорткомплекс, а супермаркет.
Присутній на місці охоронець, бажаючи заспокоїти мітингувальників, викликав свого начальника. Директор миколаївської філії охоронної фірми «"Лідер-плюс"» Костянтин Соловйов, прибувши за 20 хвилин, поділився тим, що знає: будівництво веде фірма з Івано-Франківська «"Креатив Інжиніринг"», яка завезла сюди матеріали; нічних робіт, за словами охоронців, які чергують цілодобово, не ведуть. При цьому хто є замовником робіт для нього, як і для стурбованих миколаївців, є цілковитою загадкою.
Розповідь директора охоронної фірми
- З тим самим питанням: «Де знайти забудовника чи замовника?» до нас приходив міліціонер із Ленінського райвідділу, - повідомив директор охоронної фірми. - Ми йому пояснили ситуацію: ми тільки здійснюємо охорону матеріальних цінностей фірми, яка будує, і більше нічого. Виходить, що на сьогоднішній день ніхто не знає, хто замовник цього об'єкта.
Зрештою, ініціативна група вирішила, що через свого депутата Сергія Чернова виходитиме на прокуратуру, щоб та перевірила законність того, що відбувається на будівельному майданчику. Також городяни пригрозили, що в разі відновлення робіт чоловіки готові зарити ями назад і знести будівельні огорожі.
Знайдене рішення
Нагадаємо, раніше миколаївці пригрозили Гранатурову безстроковим пікетом, якщо будівництво на вулиці Кобера не зупинять.