У поліклініці №1 у Миколаєві, колектив якої скаржився на тиск з боку міськздоровʼя, призначили нового керівника

На медичній колегії 17 липня у Миколаєві призначили нового в.о. директора ЦПСМД №1. Фото: Управління охорони здоровʼяНа медичній колегії 17 липня у Миколаєві призначили нового в.о. директора ЦПСМД №1. Фото: Управління охорони здоровʼя

В Центрі первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) №1 у Миколаєві, колектив якого виступав проти ліквідації сімейних амбулаторій, змінили керівника.

Нового директора Центру представила під час колегії 17 липня начальниця управління охорони здоров’я Ірина Шамрай.

Зазначимо, що ЦПМСД №1 в Миколаєві з жовтня 2024 року очолює Руслана Бернацька (Омелянчук). В травні лікарі її закладу заявляли про психологічний тиск з боку управління.

Виконуючим обовʼязки директора медзакладу стала Олена Скуратовська.

— Присутнім було повідомлено про кадрові зміни, зокрема представлені: головний експерт УОЗ ММР зі спеціальності «Дитяча хірургія» Михайло Тернавський; заступник медичного директора з лікувальної роботи КНП ММР «ЦПМСД №2» Тетяна Динник; в.о. директора КНП ММР «ЦПМСД №1» Олена Скуратовська, в.о. медичного директора КНП ММР «ЦПМСД №1» Ксенія Тополєва, — йдеться в повідомленні управління.

Олена Скуратовська. Фото: Управління охорони здоровʼяОлена Скуратовська. Фото: Управління охорони здоровʼя

Реорганізація лікарень Миколаєва

Як відомо, управління охорони здоров’я Миколаєва вийшло з ініціативою про зменшення кількості лікарень у місті з шести до трьох, об’єднавши їх. Окрім об’єднання лікарень, під реформу потрапить також пологовий будинок №3, який на відміну від інших міських пологових, які ще торік були приєднані до лікарень та стали відділеннями, залишався самостійною юридичною особою. 

  • Лікарню швидкої медичної допомоги (ЛШМД) та лікарню №4 планують приєднати до лікарні №1;
  • Пологовий будинок №3 та дитячу лікарню №2 — до лікарні №3 (Дубки);
  • Лікарні №5 (Корабельний район) реформа не торкнеться.

Начальниця управління охорони здоров‘я Миколаєва Ірина Шамрай під час засідання комісії пояснила, що необхідність проведення реорганізації та об’єднання великих лікарень у Миколаєві цього року, зумовлена вимогами Національної служби здоров’я України щодо фінансування у повному об’ємі за надані медичні послуги.

Голова депутатської комісії з питань законності Миколаївської міської ради, депутат від «Європейської Солідарності» Олена Кісельова висловила різку критику щодо планів з реорганізації медичної мережі міста.

Втім, 29 травня, депутати Миколаївської міської ради одноголосно зняли з розгляду сесії питання реорганізації медичних закладів міста, через те, що воно не пройшло профільну та інші комісії.

Тому, на найближчу сесію Миколаївської міської ради, яка відбудеться 26 червня, повторно винесли проєкт про об’єднання пологового будинку №3 і дитячої лікарні №2 з міською лікарнею №3 («Дубки»).

Крім того, депутатам міськради Миколаєва запропонували нове рішення щодо обʼєднання медзакладів міста, тепер ЛШМД та лікарню №1 пропонують приєднати до 4 лікарні. Хоча раніше пропонували об'єднувати медзаклади навколо першої лікарні.

Однак на сесії 8 липня, розглянувши питання щодо реорганізації комунальних медичних закладів, рішення не набрало необхідної кількості голосів.

Об'єднання поліклінік 

У місті також можуть зникнути п’ять із семи медичних центрів. Рішення, яке планують винести на розгляд депутатів міськради, передбачає приєднання пʼяти поліклінік до двох інших — №2 та №3. Зокрема, до центру №2 планують приєднати поліклініку №1 і №7, а до центру №3 — №4, №5 і №6.

Водночас колектив ЦПМСД №1 у Миколаєві звернувся до голови обласної військової адміністрації Віталія Кіма, мера міста Олександра Сєнкевича та Національної служби здоров’я із закликом дати оцінку діям міського управління охорони здоров’я, яке хоче ліквідувати прибуткові сімейні амбулаторії. Медики заявляють про психологічний тиск, масові звільнення та руйнівні наслідки цього рішення для пацієнтів і міської системи охорони здоров’я.

Коментуючи незгоду медиків з реорганізацією, начальниця управління охорони здоров‘я Миколаєва Ірина Шамрай нагадала, що деякі з керівників Центрів первинної медико-санітарної допомоги тимчасові і можуть не мати потрібної кваліфікації.

Також колектив Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) №6 у Миколаєві просить не приєднувати їх до інших закладів і дозволити надалі працювати, як окремому центру з юридичним статусом.

Також колектив Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 у Миколаєві знову звернувся до міського голови Олександра Сєнкевича та депутатів міської ради з проханням не підтримувати проєкт реорганізації медичних закладів, який виносять на найближчу сесію.

Дивитись повну версію