Медики-чоловіки залишаться без броні від мобілізації в разі об’єднання лікарень Миколаєва, — Норд

Голова комісії з питань охорони здоров'я Миколаївської міської ради Ганна НордГолова комісії з питань охорони здоров'я Миколаївської міської ради Ганна Норд

У разі ухвалення рішень щодо реорганізації медзакладів Миколаєва та їх об’єднання, медики-чоловіки втратять бронювання від мобілізації

Про це розповіла голова комісії з питань охорони здоров'я Миколаївської міської ради Ганна Норд на засіданні комісії Миколаївської міської ради з питань гласності, законності та депутатської етики, повідомляють «МикВісті».

Ганна Норд роз’яснила присутнім, що реформування медзакладів несе за собою ризики. Один із них стосується чоловіків, які працюють у медичних закладах і втратять бронювання.

«Майже всі лікарні будуть знаходитись в хаосі. Що означає припинення діяльності юридичних осіб? Закривається  ідентифікаційний номер підприємства. Як тільки закривається номер, то відразу у нас в дії військовий стан і злітає вся бронь на всіх працівників, які є в цих лікарнях. І тривати це буде декілька місяців в кращому випадку. Коли ми приєднали пологовий будинок №1, маленький пологовий будинок до лікарні №1, то лише в цьому місяці завершився процес реорганізації (процес було розпочато з серпня 2023 року, — прим.) От рахуйте, скільки років в хаосі будуть знаходитись наші лікарні?! Це люди без броні, це зміна всіх документів», — наголосила депутат.

Крім того, вона зазначила, що після об’єднання лікарень частина медичних пакетів «злетить», адже вони контрактуються лише раз на рік. У зв’язку з цим містяни не зможуть отримати послуги.

«Я просила на свою комісію (комісію з питань охорони здоров'я Миколаївської міської ради, — прим.), я зверталася з протокольним дорученням, щоб мені надали розрахунки, що буде, коли ми об’єднаємо лікарні, які будуть пакети, де і що буде розташоване, які будуть надходження – кажуть, що це неможливо», — додала Ганна Норд.

Вона звернулася до депутатів та запропонувала разом з представниками Миколаївської ОВА спочатку сісти та визначитись зі структурою госпітального округу, все прорахувати і лише потім ухвалювати рішення.

«Шановні, спочатку треба спланувати, погодити, а потім займатись руйнуванням та реформуванням», — резюмувала Ганна Норд.

Зазначимо, що у межах реалізації постанови Кабінету Міністрів України №174 щодо формування спроможної мережі медичних закладів у Миколаєві планується створення трьох кластерних лікарень. Для цього передбачається об’єднання кількох існуючих медичних установ.

23 червня депутатська міська комісія з питань житлово-комунального господарства та комунальної власності погодила проєкти рішень щодо реорганізації медзакладів Миколаєва. Згідно з документами, пологовий будинок №3 та дитячу лікарню №2 пропонують приєднати до лікарні №3, а лікарню швидкої медичної допомоги та лікарню №1 — до лікарні №4.

Реорганізація лікарень Миколаєва

Як відомо, управління охорони здоров’я Миколаєва вийшло з ініціативою про зменшення кількості лікарень у місті з шести до трьох, об’єднавши їх. Окрім об’єднання лікарень, під реформу потрапить також пологовий будинок №3, який на відміну від інших міських пологових, які ще торік були приєднані до лікарень та стали відділеннями, залишався самостійною юридичною особою. 

  • Лікарню швидкої медичної допомоги (ЛШМД) та лікарню №4 планують приєднати до лікарні №1;
  • Пологовий будинок №3 та дитячу лікарню №2 — до лікарні №3 (Дубки);
  • Лікарні №5 (Корабельний район) реформа не торкнеться.

Начальниця управління охорони здоров‘я Миколаєва Ірина Шамрай під час засідання комісії пояснила, що необхідність проведення реорганізації та об’єднання великих лікарень у Миколаєві цього року, зумовлена вимогами Національної служби здоров’я України щодо фінансування у повному об’ємі за надані медичні послуги.

Голова депутатської комісії з питань законності Миколаївської міської ради, депутат від «Європейської Солідарності» Олена Кісельова висловила різку критику щодо планів з реорганізації медичної мережі міста.

Втім, 29 травня, депутати Миколаївської міської ради одноголосно зняли з розгляду сесії питання реорганізації медичних закладів міста, через те, що воно не пройшло профільну та інші комісії.

Тому, на найближчу сесію Миколаївської міської ради, яка відбудеться 26 червня, повторно винесли проєкт про об’єднання пологового будинку №3 і дитячої лікарні №2 з міською лікарнею №3 («Дубки»).

Крім того, депутатам міськради Миколаєва запропонували нове рішення щодо обʼєднання медзакладів міста, тепер ЛШМД та лікарню №1 пропонують приєднати до 4 лікарні. Хоча раніше пропонували об'єднувати медзаклади навколо першої лікарні.

Об'єднання поліклінік 

У місті також можуть зникнути п’ять із семи медичних центрів. Рішення, яке планують винести на розгляд депутатів міськради, передбачає приєднання пʼяти поліклінік до двох інших — №2 та №3. Зокрема, до центру №2 планують приєднати поліклініку №1 і №7, а до центру №3 — №4, №5 і №6.

Водночас колектив ЦПМСД №1 у Миколаєві звернувся до голови обласної військової адміністрації Віталія Кіма, мера міста Олександра Сєнкевича та Національної служби здоров’я із закликом дати оцінку діям міського управління охорони здоров’я, яке хоче ліквідувати прибуткові сімейні амбулаторії. Медики заявляють про психологічний тиск, масові звільнення та руйнівні наслідки цього рішення для пацієнтів і міської системи охорони здоров’я.

Коментуючи незгоду медиків з реорганізацією, начальниця управління охорони здоров‘я Миколаєва Ірина Шамрай нагадала, що деякі з керівників Центрів первинної медико-санітарної допомоги тимчасові і можуть не мати потрібної кваліфікації.

Також колектив Центру первинної медико-санітарної допомоги (ЦПМСД) №6 у Миколаєві просить не приєднувати їх до інших закладів і дозволити надалі працювати, як окремому центру з юридичним статусом.

Також колектив Центру первинної медико-санітарної допомоги №1 у Миколаєві знову звернувся до міського голови Олександра Сєнкевича та депутатів міської ради з проханням не підтримувати проєкт реорганізації медичних закладів, який виносять на найближчу сесію.

Дивитись повну версію