Євросоюз вперше наклав санкції на китайські банки через допомогу Росії, — ЗМІ

Китай намагався завадити ввести санкції проти своїх банків. Фото: Getty ImagesКитай намагався завадити ввести санкції проти своїх банків. Фото: Getty Images

Європейський Союз запровадив обмеження проти двох невеликих китайських банків за тиждень до саміту ЄС — Китай. Обмеження увійшли у 18-й пакет санкцій проти Росії.

Про це пише South China Morning Post, посилаючись на дипломатичні джерела.

Джерела підтвердили, що санкції ввели проти двох регіональних банків з міст поблизу кордону Китаю з Росією: Suifenhe Rural Commercial і банк Heihe Rural Commercial. Цей крок може призвести до відповідних заходів з боку Китаю, який за лаштунками активно лобіював, щоб банки виключили з пакета.

Під час зустрічі на початку липня з верховною представницею Європейського Союзу з питань зовнішньої політики Каєю Каллас міністр закордонних справ Китаю Ван І «три чи чотири рази» попереджав її, що на включення банків буде реакція. У Брюсселі китайські дипломати, зокрема посол Цай Рун, провели «відвертий обмін думками» з посадовцями ЄС, щоб спробувати запобігти внесенню китайських банків до списку.

За словами двох дипломатичних джерел, Європейська комісія 18 липня повідомила послів про зобовʼязання переглянути списки кредиторів через шість місяців. Якщо банки доведуть, що вони припинили надавати підтримку російським військовим, їх можуть виключити зі списку.

ЄС наклав санкції на десятки китайських компаній від початку повномасштабної агресії Росії проти України. Їх звинувачують у допомозі в обході санкцій російським військовим. 

Китай рішуче виступав проти попередніх включень до списків і відкидав пропозиції щодо застосування західних санкцій до нього. Він наполягає на тому, що має «нормальні» торговельні відносини з Росією, і заперечує постачання летальної зброї будь-якій стороні війни. До цього повернуться на саміті ЄС — Китай, 24 липня.

Нагадаємо, 8 травня в Кремлі лідер Китаю Сі Цзіньпін і президент Росії Володимир Путін підписали угоду про подальше розширення всеосяжного стратегічного партнерства між двома країнами.

Дивитись повну версію