Новий власник історичного Дому Юріцина просить дозвіл на спил 7 дерев біля особняку
- Аліса Мелік-Адамян
-
•
-
10:30, 03 липня, 2025
Власник «Дому Юріцина», історичної двоповерхової будівлі в центрі Миколаєва, подав заяву на знесення семи здорових дерев поблизу обʼєкта.
Про це на своїй сторінці у Facebook написав громадський інспектор з охорони навколишнього природного середовища Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу Дмитро Рябченко.
За його словами, забудовник вважає, що дерева заважають будівельним роботам.
— Багато хто читав публікації «МикВісті» про реконструкцію історичної будівлі Миколаєва, що почалася з порушеннями, що знаходиться на перетині вулиць Нікольської та Фалєєвської. І ось ще одна погана новина — забудовники подали прохання на знищення семи абсолютно здорових та великих дерев, які знаходяться поблизу цієї будівлі. Заважають вони їм, чи бачите. Вважаю абсолютно неприпустимим знесення цих красивих та густих дерев!, — написав він.
Дмитро Рябченко також опублікував фото цих дерев поблизу історичної будівлі за будівельною огорожею.
Як відомо, у Миколаєві навесні почались роботи з реставрації історичної будівлі 19 сторіччя — пам’ятки архітектури, відомої як «Дім Юріцина». Територію навколо маєтку огородили парканом, а будівельники, зокрема, збили частину декоративної ліпнини на фасаді, як виявилось, ще до отримання дозволу на роботи. Мова про двоповерховий будинок, який знаходиться з адресою вулиця Вадима Благовісного (Нікольська) 40/1, на перетині з вулицею Олексія Вадатурського (Фалєєвська). Будівля належить приватному власнику — у 2023 році її придбала Ірина Герасименко.
Раніше журналіст «МикВісті» Олег Деренюга звернув увагу на те, що над одним з вікон будівлі збили частину ліпнини. Там, як з’ясувалось, будуть двері.
Крім того, власник пам’ятки архітектури планує добудувати там мансардний поверх.
Дім Юріцина — це двоповерховий особняк, збудований у другій половині XIX століття в еклектичному стилі, відомий своєю декоративною ліпниною. Будівля має статус пам’ятки архітектури місцевого значення. Сам Сергій Юріцин був миколаївським журналістом, видавцем і політичним діячем. Після встановлення радянської влади в Миколаєві у березні 1919 року він залишив місто, але вже в червні того ж року повернувся разом із денікінськими військами та поновився у посаді міського комісара. У лютому 1920 року, коли більшовики остаточно зайняли Миколаїв, Юріцин залишив місто і, за наявними даними, більше не повертався ані до Миколаєва, ані до свого дому.