У облздоровʼя пояснили «медичними причинами» звʼязування немовлят у Будинку дитини в Миколаєві, де знайшов порушення Омбудсман
- Анна Гакман
-
•
-
21:32, 04 березня, 2025

В обласному управлінні охорони здоров’я пояснили, що зв’язування немовлят у Будинку дитини в Миколаєві відбувалося з «медичних причин» та відповідали рекомендаціям фахівців.
Про це повідомляє Управління охорони здоров'я Миколаївської ОВА у Facebook.
Зокрема, в управлінні пояснили, що прив'язування малюків до крісел було необхідно для їхньої безпеки під час прийому їжі.
— Фіксація дітей із особливостями розвитку та вродженими вадами під час годування застосовувалася виключно з медичних причин для забезпечення їхньої безпеки, запобігання аспірації (потраплянню їжі в дихальні шляхи) та ефективного прийому їжі. Є чіткі рекомендації фахівців 4 рівня щодо саме таких медичних маніпуляцій з цими дітьми, яких і було дотримано. Такі методи використовуються у випадках, коли інші способи годування є небезпечними або неможливими, з урахуванням стану здоров’я дітей та їхніх особливих потреб, — пояснили в управлінні.
«МикВісті» намагалися отримати коментар щодо того, хто приймав рішення про застосування методів зв'язування дітей у Будинку дитини та на яких підставах це відбувалось, однак зв'язатись з очільницею управління Іриною Ткаченко нам не вдалось.
Скандал у реорганізованому Будинку дитини у Миколаєві
3 березня стало відомо, що моніторингова група Офісу омбудсмена разом із громадськими організаціями провела перевірку дитячих закладів освіти на Миколаївщині та виявила грубі порушення прав дітей. Підопічних фіксували ременями до стільців і візочків, а шестимісячне немовля отримало набряки від «зв’язування». В інших установах дітям видавали прострочені ліки, не надавали медичної допомоги та обмежували доступ до базових послуг.
У той же день правозахисниця дітей-сиріт, адвокатка Інна Мірошниченко показала, в яких умовах живуть діти у реорганізованому Центрі медичної реабілітації та паліативної допомоги в Миколаєві (Обласний Будинок дитини). Вона власне і показала привʼязаних до крісел малюків, з якими не гуляють і змушують проводити час біля телевізора.
Правозахисниця розповіла, що за умовами догляд за дітьми мають здійснювати 89 працівників. Однак, як виявилось з даних моніторингової групи Офісу омбудсмена, за малюками доглядали всього двоє працівників. Умови, в яких тримають вихованців закладу, вона назвала нелюдськими.
При цьому, жоден з посадовців та депутатів Миколаївщини ситуацію так і не прокоментували. Хоча й редакція «МикВісті» намагалась отримати коментар з приводу даної ситуації у представників місцевої влади.
Однак скандал прокоментував міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич. Мер додав, що хоча місто не має прямого відношення до закладу, питання вже на контролі у обласної ради. Він також нагадав, що у місті працює Служба у справах дітей, яка активно займається питаннями всиновлення та опіки, а також підтримує дитячі будинки сімейного типу.
Зазначимо, що у квітні 2024 року Центр медичної реабілітації та паліативної допомоги був приєднаний до Миколаївської обласної дитячої лікарні. Тоді це рішення пояснили необхідністю, аби «убезпечити» заклад від відсутності фінансування.
Нагадаємо також, що це не перший скандальний випадок, повʼязаний із Миколаївською обласною дитячою лікарнею. Про її неналежний стан ще у липні 2023 року заявив президент України Володимир Зеленський, перебуваючи з візитом у Миколаєві.
В одній з палат Володимир Зеленський звернув увагу на те, що приміщення не пристосоване для комфортного перебування там. Зокрема, у палаті відсутні карнизи, штори, кондиціонер.