Середня зарплата в Україні зростає: хто заробляє найбільше та як змінився ринок вакансій
- Світлана Іванченко
-
•
-
19:52, 09 травня, 2025
У квітні середня заробітна плата серед вакансій в Україні сягнула 24,5 тисячі гривень, з початку 2025 року вона стабільно зростає на 500 гривень щомісяця. При цьому на Одещині пропонують більше вакансій, а в Херсонській їх кількість значно впала.
Про це йдеться у квітневому дослідженні порталі Work.ua.
«Від початку 2025 року зберігається тенденція: щомісяця розмір середньої зарплати збільшується на 500 гривень. Квітень не став винятком — показник зріс до 24 500 гривень», — зазначили аналітики.
Найбільше зростання доходів зафіксували у сфері транспорту й автобізнесу — до 35 тисяч гривень, що на 8% більше, ніж у березні. Також підвищення спостерігається у категоріях продажів і закупівель — до 32,5 тисячі, у юриспруденції — до 25 тисяч, та у сфері страхування — майже до 26 тисяч гривень.
Водночас найвищі заробітки традиційно пропонують кандидатам на посади у Силах оборони, в ІТ-секторі та на управлінських позиціях. Позаяк високий дохід мають і фахівці з вузькою спеціалізацією — зокрема, медіабаєри отримують близько 65 тисяч гривень, брокери — 60 тисяч гривень, ортодонти — 58,7, ендодонтисти та водії-міжнародники — по 55, а акумуляторники, рієлтори й трейдери — по 52,5 тисячі гривень.
Варто зазначити, що попри загальне зростання зарплат, ситуація на ринку праці лишається нестабільною в регіональному розрізі. У квітні кількість вакансій на платформі вперше за п’ять місяців перевищила 100 тисяч — це на 4% більше, ніж у березні. Майже половина пропозицій відкриті для кандидатів без досвіду, а чверть — орієнтовані на студентів, що свідчить про високу відкритість роботодавців до новачків.
Зазначається, що на динаміку вакансій впливають і сезонні чинники. Активізувався готельно-ресторанний бізнес, зокрема, з’явилося більше пропозицій для аніматорів, кухарів, вожатих та інших літніх підробітків.
Однак в прифронтових регіонах ситуація інша — там кількість пропозицій зменшилася. Найбільше падіння зафіксували в Херсонській області (-17%), а також у Донецькій, Запорізькій та Сумській. Натомість приріст вакансій спостерігається у Кіровоградській, Чернігівській, Волинській, Одеській (+7%) та Хмельницькій областях.
«В областях найвищою є конкуренція на Київщині, Львівщині, Вінниччині, Одещині, Харківщині. Натомість найменша — в Херсонській, Закарпатській, Чернігівській і Сумській областях», — йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, що у березні цього року професія військовослужбовця вперше з’явилася серед десяти найзатребуваніших на українському ринку праці. А середня зарплата в країні збільшилась до 24 тисяч гривень.