Фермер пояснив, чому миколаївським аграріям доводиться самотужки розміновувати поля: «Щоб залишитися на плаву»
-
- Олена Козубовська
-
•
-
17:13, 29 березня, 2024
Аграрії Миколаївщини змушені самотужки перевіряти свої земельні ділянки на наявність вибухонебезпечних пристроїв.
Чому фермери ризикують життям «НикВести» розповів аграрій з села Зелений Гай Іван Кирикович.
Чоловік допомагає знайомому з села Тернові Поди розміновувати поле. Аграрій з командою вже обробив тут 60 гектарів землі.
— Нас знайомий попросив, він не справляється зі своїм полями, щоб ми йому допомогли трошки тут розмінувати, попрацювати. Знайшли ми тут камулятивні касети три штуки знайшли, два РПГ і так багато металолому, сміття, — сказав чоловік чоловік.
Він розповів, що сапери не встигають розмінувати землі, а фермерам потрібно працювати та засівати свої угіддя.
— Рятувальники не встигають обробити всі поля, тому доводиться самотужки ходити, шукати, розмінувати. Перевіряти буде правильно сказати, а не розмінувати. Якщо сапери пройдуть ці поля посеред літа, то вже рік піде нанівець, ми нічого вже не посіємо. Нам треба зараз весною зайти в поле, обробити все, щоб залишитися на плаву в цьому році, — сказав фермер.
Дивіться репортаж «НикВести» «Прихистили 24 коти та 13 собак, яких кинули в окупації. Репортаж з Тернових Под».
Раніше «НикВести» відвідали селища Лупареве та Лимани. При життя населених пунктів в умовах війни та відновлення дивіться у репортажі «Як жити в селі, коли через річку окупанти».
Також «НикВести» побували у деокупованій Максимівці на Миколаївщині та з'ясували, як зруйноване село Максимівка змінилося за рік після окупації.
Мінна небезпека на Миколаївщині
На території Миколаївської області з початку повномасштабної війни вибухотехніки ДСНС знешкодили 22,5 тисячі вибухонебезпечних предметів, 67 них — авіабомби.
Читайте статтю «НикВести» «Потрібні десятиріччя: Як триває процес розмінування Миколаївської області».
Зазначимо, що, у минулому 2023 році на Миколаївщині через детонацію боєприпасів загинуло 17 осіб, у тому числі одна дитина. За підрахунками Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС) загалом минулого року було 57 випадків підриву цивільного населення на мінах.
В деокупованій Снігурівській громаді 24 листопада 2022 року зафіксували випадок підриву на мінах. Є загиблий та поранений працівники Державної служби з надзвичайних ситуацій.
В одному з сіл Снігурівщини 15 грудня 2022 року чоловік знайшов дві протипіхотні міни, які залишили після себе російські військові. Снаряди здетонували. 26-річний чоловік помер на місці. Згодом, 22 квітня 2022 року в місті Снігурівка, поблизу колишнього заводу мінеральних вод, на протипіхотній міні підірвалися двоє жителів громади.
20 вересня 2023 року у Снігурівці на міні підірвався автомобіль, в якому їхали двоє чоловіків. Один з них загинув на місці, другого чоловіка госпіталізували. Пізніше, 11 жовтня у полі біля міста Снігурівка року на міні підірвався комбайн. Водій отримав поранення внаслідок вибуху та перебуває в лікарні.
Також 1 лютого 2024 року у Миколаївській області біля села Євгенівка на міні підірвалося четверо людей. 5 березня 2024 року у селі Безіменне Снігурівської громади Баштанського району підірвався 38-річний чоловік.
Нагадаємо, що на базі ГУ ДСНС у Миколаївській області 12 березня 2024 року відкрили інтерактивний клас безпеки, де дітей навчатимуть правилам поводження з вибухонебезпечними предметами.
Раніше, у серпні 2023 року миколаївські рятувальники створили мобільний клас з мінної безпеки, який працює у різних населених пунктах області. Його створили, щоб мінімізувати ризики та охопити якомога більше мешканців області, особливо на деокупованих територіях або у населених пунктах, де велись активні бойові дії.
Читайте статтю «НикВести» «Які бувають міни та як діяти, якщо ви знайшли підозрілий предмет? Пояснюємо».
Чому ви читаєте «МикВісті»? Яка наша діяльність найбільш важлива для вас? Та чи хотіли б ви стати частиною спільноти читачів? Пройдіть опитування, це анонімно і займе 5 хвилин вашого часу
Останні новини про: Мінна безпека