• субота

    19 квітня, 2025

  • 20.6°
    Ясне небо

    Миколаїв

  • 19 квітня , 2025 субота

  • Миколаїв • 20.6° Ясне небо

У ДСНС пояснили, чому миколаївці не можуть залучати власних собак до навчання з пошуку мін

Собака-сапер, що розминає Миколаївщину. Фото НікВести Собака-сапер, що розминає Миколаївщину. Фото НікВести

Начальник відділення спеціальних мінно-вишукувальних робіт ГУ ДСНС у Миколаївській області Олександр Журід пояснив, чому мешканці міста не можуть залучити власних собак до навчання з пошуку вибухонебезпечних предметів для участі у розмінуванні Миколаївщини.

Про це йдеться у статті «НикВести» «Собака ризикує своїм життям більше, ніж людина», як Альф та Квад шукають міни на полях Миколаївщини».

Собак-саперів, які зараз працюють у Миколаївській області, передала норвезька організація, яка займається гуманітарним розмінуванням. Бельгійські вівчарки приїхали до України вже навчені за спеціальною методикою, якою не володіють українські рятувальники.

— 2022 році ми поїхали до Боснії і нам розповіли про цю методику, вона була для нас зовсім чужою, ми не розуміли, як готувати цих собак, — пояснив Олександр Журід.

У середньому навчання собаки триває рік, проте начальник відділення зазначив, що не кожен собака може піти на навчання. Пес має пройти тестування та отримати акредитацію — її надає лише ДСНС.

— Тобто не можна взяти звичайного собаку з вулиці, який навіть десь можливо навчався. Це дуже кропітка робота, яка триває рік, її повинен робити професіонал з досвідом. Людей, які можуть навчити собаку шукати в полях міно-вибухові предмети за методикою з якою працюємо ми, в нас немає. Ми цю методику тільки вивчаємо. Також згідно керівних документів, ми не можемо взяти собаку миколаївця і навчати її, — додав Олександр Журід..

Начальник відділення спеціальних міно-розвідувальних робіт Олександр Журид. Фото НікВести Начальник відділення спеціальних міно-розвідувальних робіт Олександр Журид. Фото НикВести

Над матеріалом працювала Дар'я Рогалевич, «НикВести».

Як триває розмінування Миколаївщини?

Нещодавно в Україні було оновлено план пріоритетного розмінування країни. Згідно з ним, у першочерговому розмінуванні підлягають понад 512 тисяч гектарів земель сільськогосподарського призначення, з яких 44 тисячі гектарів — на Миколаївщині.

Станом на грудень 2023 року заміновано 30% території Миколаївської області. Загалом це 754 тисячі гектарів землі.

У той же час, в області працюють над розмінуванням. Наприклад, станом на жовтень 2023 року на Миколаївщині розміновано 13 тисяч 40 гектарів, у тому числі 9 тисяч 25 гектарів земель сільськогосподарського призначення.

Автор проекту «Світ навиворіт Україна» Дмитро Комаров побував на замінованих територіях Миколаївщини та показав роботу місцевих саперів. «НикВести» також розповідали про фермера з Киселівки, який намагається самостійно розмінувати свої поля.

У Баштанському районі Миколаївської області, частина якого перебувала під окупацією, залишаються замінованими близько 30-35 тисяч гектарів земель. А в селі Максимівка Первомайської громади Миколаївської області місцеві мешкають з недетонованим снарядом під фундаментом будинку.

У Максимівці зараз критична ситуація із розмінуванням. Через рік після звільнення від російських окупантів село вдалося розмінувати лише на 40%.

Читайте також статтю «НикВести» «Потрібні десятиліття: Як триває процес розмінування Миколаївської області».

Відомо, що компанія Demining of Ukraine розробила установку, яка здатна протягом трьох місяців розмінувати Миколаївську область.

Також підрозділи Корпусу демінерів вже працюють у Миколаївській, Херсонській та Харківській областях.

Також читайте статтю «НикВести» «Як машини механізованого розмінування очищають поля від мін на деокупованій Миколаївщині».

Чому ви читаєте «МикВісті»? Яка наша діяльність найбільш важлива для вас? Та чи хотіли б ви стати частиною спільноти читачів? Пройдіть опитування, це анонімно і займе 5 хвилин вашого часу

Читайте також: