Попри рекомендації МОН вийти на навчання влітку, студенти миколаївської «Могилянки» почнуть за звичайним графіком — з 1 вересня
-
- Аліна Квітко
-
•
-
17:23, 11 червня, 2024
Незважаючи на рекомендації Міністерства освіти і науки України розпочати навчальний рік в серпні, Чорноморський Національний університет імені Петра Могили вийде на навчання згідно розкладу з 1 вересня.
Про це повідомив ректор університету Леонід Клименко в ефірі телеканалу «МАРТ», пишуть «НикВести».
Як відомо, МОН рекомендує розпочати 2024/2025 навчальний рік у першій половині серпня для освітніх програм усіх рівнів, за винятком студентів перших курсів. Пропонується також використовувати суботні дні, як робочі в теплі місяці року і подовжити навчальний рік до кінця липня 2025 року.
Леонід Клименко зазначив, що університет розпочне навчання в традиційний термін — 1 вересня, враховуючи реалії Миколаєва та можливості університету. Навчальний процес почнеться 1 вересня і триватиме до 24 грудня, після чого почнуться різдвяні канікули до кінця січня. Викладачі матимуть три тижні відпустки взимку та п'ять тижнів влітку.
— От ви дуже вірно кажете, що це рекомендація. І там є, крім цього, є рекомендації вжити різних заходів для енергозбереження, енергопостачання і так далі. Там рекомендації різні. Ми будемо працювати нормально, як ми і працюємо. Ми забезпечимо тепло в аудиторіях, світло в аудиторіях, наявність зв'язку, наявність викладачів, наявність студентів. Тому ми будемо рухатися таким чином, — повідомив Леонід Клименко.
Ректор також розповів про заходи, які вживаються для забезпечення стабільного функціонування університету в умовах можливих перебоїв з енергопостачанням. Навчальні корпуси обладнані котельнями на різних джерелах енергії, включаючи газові котли, а також дизель-генератори. Крім того, для забезпечення безперебійної роботи інтернету та комп'ютерної мережі університет переходить на використання ноутбуків та резервних джерел живлення.
— Навчальні корпуси вони не мали можливості опалювати централізовано, і власні котельні у нас теж були побудовані. У головному корпусі у нас котельна стоїть на двох джерелах енергії, це твердопаливний (пілетний, — прим.) потужний котел і потужний газовий котел. Ми можемо працювати на газовому котлі, але якщо навіть уже газу не буде, то ми запускаємо пілетний котел і дизель-генератор. Це ж питання торкається не тільки опалення. Для того щоб був безперебійний зв'язок ми переходимо на роботу на ноутбуках, тому що там є батарея, яка може тягнути. Потім джерела Wi-Fi і інтернету в університеті будуть живитися від джерел безперебійного живлення і резервних бензинових генераторів. Питання з освітленням. Дійсно, якщо буде погодинне відключення електроенергії, можливо ми будемо встановлювати на плоскому даху нашого головного корпусу сонячні панелі. Ну і вода у нас є, свердловину ми вже зробили, — повідомив Леонід Клименко.
Нагадаємо, що у 2023 році у Миколаєві повністю відновили будівлю Чорноморського національного університету імені Петра Могили, який у серпні 2022 року постраждав внаслідок російських обстрілів.
Як відомо, університет влітку 2022 року двічі був обстріляний російськими військами. Тоді чотири російські ракети С-300 спричинили руйнування головного корпусу університету та завдали суттєвих втрат матеріально-технічній базі вишу.
Протягом року працівники ліквідували наслідки російських обстрілів найбільший з яких спричинив руйнування фасаду головного корпусу вишу. Вже на початку липня 2023 року відбулось вручення дипломів випускникам Чорноморського національного університету імені Петра Могили.
Чому ви читаєте «МикВісті»? Яка наша діяльність найбільш важлива для вас? Та чи хотіли б ви стати частиною спільноти читачів? Пройдіть опитування, це анонімно і займе 5 хвилин вашого часу
Останні новини про: Франція