Вже 14 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу. Наша ціль — 200

Ми запустили клуб МикВісті!
Детальніше
Участь в клубі — інвестиція
у правду та журналістику
Приєднатися
Ваша інвестиція  у правду та журналістику.   Детальніше
  • понеділок

    14 липня, 2025

  • 28.3°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 14 липня , 2025 понеділок

  • Миколаїв • 28.3° Похмуро

На Миколаївщині гектар сільгоспземлі коштує понад ₴41 тисячу — одна з найдешевших цін в Україні

На Миколаївщині одна з найдешевших сільгоспземель в Україні. Архівне фото «МикВісті»На Миколаївщині одна з найдешевших сільгоспземель в Україні. Архівне фото «МикВісті»

Від моменту запуску ринку землі в Україні у липні 2021 року ціни на гектар зросли на 60%, але на Миколаївщині вони залишаються одними з найнижчих у країні.

Про це свідчать дані аналітичної платформи «Опендатабот», пишуть «МикВісті»

Зараз середня вартість одного гектара в області становить 41,6 тисячі гривень. Для порівняння, у найдорожчих регіонах — на Івано-Франківщині чи Львівщині — ціна сягає понад 100 тисяч гривень за гектар.

Фото: «Опендатабот»Фото: «Опендатабот»

Загалом в Україні за чотири роки уклали понад 339 тисяч угод купівлі-продажу землі. Було продано понад 636 тисяч гектарів на суму понад 30 мільярдів гривень.

Ринок пережив активний старт у 2021 році, різке падіння через повномасштабну війну, а тепер — поступове відновлення. У 2025 році кількість угод у першому півріччі зросла на 13% у порівнянні з першим періодом роботи ринку, а загальна сума операцій — майже утричі.

На Миколаївщині, попри близькість до лінії фронту, ринок землі також пожвавлюється. Хоча ціна поки нижча, ніж у багатьох інших регіонах, експерти вважають, що попит зростатиме.

Наразі найактивніше землю купують у Полтавській, Вінницькій та Київській областях. Серед прифронтових регіонів найбільшу середню вартість гектару фіксують на Дніпропетровщині — 73,9 тисячі гривень.

Слід нагадати, що за січень-квітень цього року місцеві бюджети Миколаївщини отримали понад 329 мільйонів гривень від земельного податку та орендної плати за користування землею.

Чому ви читаєте «МикВісті»? Яка наша діяльність найбільш важлива для вас? Та чи хотіли б ви стати частиною спільноти читачів? Пройдіть опитування, це анонімно і займе 5 хвилин вашого часу

Читайте також:

0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems
Ми запустили клуб МикВісті!

Спільнота читачів, які вірять у силу медіа та змінюють реальність через журналістику

Наша ціль — 200
Вже 14 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу