• вівторок

    22 квітня, 2025

  • 18°
    Переважно ясно

    Миколаїв

  • 22 квітня , 2025 вівторок

  • Миколаїв • 18° Переважно ясно

У Миколаїв минулого року зареєстрували 8 е-петицій, а в Одесі — жодної

У Миколаєві протягом 2024 року опублікували вісім електронних петицій до міської ради. У Херсоні з'явилася лише одна, а в Одесі — жодної. Причини різні: від надто високої планки голосів до технічних обмежень через війну.

Про це свідчать дані аналітики руху ЧЕСНО, який дослідив активність у системі е-петицій в обласних центрах України, пишуть «МикВісті».

Кількість оприлюднених петицій. Інфографіка: Рух ЧЕСНОКількість оприлюднених петицій. Інфографіка: Рух ЧЕСНО

Зазначається, що Миколаїв запустив платформу електронних петицій наприкінці 2023 року. За 2024 рік зареєстрували 8 звернень, однак жодне не зібрало необхідної кількості голосів. На думку аналітиків, планка в одну тисячу голосів для міста із населенням близько 430 тисяч є завищеною. Її могли б знизити до 250 підписів.

В той же час, в Одеса досі не відновила роботу платформи е-петицій. Після початку повномасштабного вторгнення у 2022 році міська влада тимчасово закрила доступ до сайту «Соціально активний громадянин» за рекомендацією СБУ та Держспецзв’язку. На початку квітня 2025 року сайт залишався недоступним. У мерії заявили, що працюють над запуском нової платформи. Наразі розділ «Петиції» для одеситів доступний у додатку MISTO, проте відсилає на сайт міської ради.

У Херсоні за рік опублікували лише одну петицію. Формально поріг підтримки складає 250 підписів за місяць, однак нині у місті діє військова адміністрація, тож петиції не мають прямого адресата в органі місцевого самоврядування.

Слід зазначити, що у Києві торік подали 384 петиції, в Івано-Франківську — 107, у Черкасах — 104. Загалом минулого року до міськрад обласних центрів України надійшла 971 електронна петиція. 

Кількість голосів та тривалість розгляду місцевої петиції. Інфографіка: Рух ЧЕСНОКількість голосів та тривалість розгляду місцевої петиції. Інфографіка: Рух ЧЕСНО

Закон дозволяє встановлювати період голосування до трьох місяців. Саме такий термін використовують у Миколаєві та Одесі, а у Херсоні це лише 30 днів. В деяких містах строки варіюються: від одного місяця до двох тижнів.

Загалом, попри те, що всі обласні центри офіційно долучилися до використання е-петицій, активність користувачів у 2024 році зменшилася — як за кількістю поданих, так і підтриманих звернень, зазначають аналітики.

Інфографіка: Рух ЧЕСНООприлюдненні та підтримані петиції. Інфографіка: Рух ЧЕСНО
Інфографіка: Рух ЧЕСНОУспішні петиції. Інфографіка: Рух ЧЕСНО

Нагадаємо, що до президента Володимира Зеленського через петиції на сайті ОПУ звернулися 163 рази з вимогою ветувати закони. Лише сім із них набрали необхідні 25 тисяч підписів, проте глава держави відповів тільки на чотири.

Чому ви читаєте «МикВісті»? Яка наша діяльність найбільш важлива для вас? Та чи хотіли б ви стати частиною спільноти читачів? Пройдіть опитування, це анонімно і займе 5 хвилин вашого часу

Читайте також: