Безпечні школи: ще два ліцеї на Миколаївщині візьмуть участь у програмі Міносвіти
-
- Аліна Квітко
-
•
-
8:52, 07 березня, 2025
Ще два ліцеї на Миколаївщині долучаться до експериментального проєкту Міністерства освіти і науки України, спрямованого на посилення безпеки в навчальних закладах.
До переліку учасників внесли Південноукраїнський ліцей № 2 та Первомайський ліцей «Ерудит».
Відповідне рішення опубліковане на сайті МОН, повідомляють «МикВісті».
Раніше до ініціативи приєдналися:
• Баштанський ліцей №1 Баштанської міської ради;
• Баштанський ліцей №2 Баштанської міської ради;
• Колосівський ліцей Веселинівської селищної ради;
• Баловненський ліцей Костянтинівської сільської ради.
Експериментальний проєкт затверджений постановою Кабінету Міністрів України № 1245 і передбачає облаштування укриттів, встановлення відеокамер, тривожних кнопок і металодетекторів. Також школи повинні мати високі паркани, протипожежний захист і безпечні підходи до навчального закладу.
Участь у програмі є добровільною. Вона розрахована на школи, де навчається понад двісті учнів і які працюють у звичайному або змішаному форматі.
У 2025 навчальному році до проєкту планують залучити до 2000 шкіл по всій Україні, а в наступному навчальному році — ще 3000.
Нагадаємо, про реалізацію даного проєкту на Миколаївщині стало відомо у грудні 2023 року. Начальник ГУНП Миколаївської області Сергій Махно тоді додав, що поки тривають дискусії щодо питання носіння зброї.
У 2024 році в школах Миколаївської області, де діє очне або змішане навчання, запустили в роботу проєкт «Офіцери шкільної безпеки».
Депутати Миколаївської міської ради звернулися до президента Володимира Зеленського, Верховної ради та Кабміну з пропозицією залучити поліцейських охорони до перевірки навчальних закладів міста у разі повідомлень про мінування.
Раніше на депутатських комісіях керівниця управління освіти Миколаївської міської ради Ганна Личко пояснила, що посади таких поліцейських в школах та садках вводились у 2023 році, але тоді навчальні заклади Миколаєва не працювали і місто не брало участь у цьому проєкті.
Вона додала, що поліцейські служби освітньої безпеки під час повідомлень про мінування могли б перевіряти територію і у разі виявлення підозрілих предметів викликати фахівців.
Загалом на забезпечення роботи поліцейських безпеки у очних закладах освіти у Миколаєві необхідно понад 30 мільйонів гривень. Через це міська рада звернулася до Кабінету Міністрів України із проханням виділити субвенцію на фінансування відповідної програми.
Чому ви читаєте «МикВісті»? Яка наша діяльність найбільш важлива для вас? Та чи хотіли б ви стати частиною спільноти читачів? Пройдіть опитування, це анонімно і займе 5 хвилин вашого часу
Останні новини про: Освіта