Вже 13 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу. Наша ціль — 200

Ми запустили клуб МикВісті!
Детальніше
Участь в клубі — інвестиція
у правду та журналістику
Приєднатися
Ваша інвестиція  у правду та журналістику.   Детальніше
  • середа

    2 липня, 2025

  • 26.2°
    Мінлива хмарність

    Миколаїв

  • 2 липня , 2025 середа

  • Миколаїв • 26.2° Мінлива хмарність

Рада перейменувала суд у Миколаєві

Ленінський районний суд міста Миколаєва перейсенували на Інгульський районний суд міста. Фото: Ленінський районний суд міста Миколаєва перейменували на Інгульський районний суд міста. Фото: «МикВісті»

Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає перейменування 103 судів в рамках декомунізації.

Як повідомив народний депутат із фракції «Голос» Ярослав Железняк, законодавчу ініціативу №12351 підтримали 248 народних депутатів.

Нагадаємо, що законопроєкт стосується судів Автономної Республіки Крим та міста Севастополь, а також судів Волинської, Дніпропетровської, Донецької, Житомирської, Запорізької, Київської, Кіровоградської, Луганської, Львівської, Миколаївської, Одеської, Полтавської, Рівненської, Харківської, Херсонської, Черкаської, Чернівецької та Чернігівської областей.

У Миколаївській області перейменували три суди:

  • Ленінський районний суд міста Миколаєва на Інгульський районний суд міста Миколаєва;
  • Южноукраїнський міський суд на Південноукраїнський міський суд;
  • Жовтневий районний суд на Вітовський районний суд.

Коментуючи рішення уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь зазначив, що відтепер не буде жодних «ленінських, кіровських, пролетарських та совєтських судів, які ще вчора ухвалювали рішення від імені держави Україна». Також він зазначив, що в Україні залишається ще багато назв, які необхідно перейменувати, в тому числі й місто на Миколаївщині Первомайськ.

«Дуже прикро, що через відсутність волі в питаннях перейменування таких назв міст, як Первомайськ (Миколаївщина), а також Павлоград і Синельникове (Дніпропетровщина) найменування місцевих судів та, відповідно, десятків шкіл, лікарень, музеїв, комунальних підприємств тощо продовжують грубо суперечити чинному законодавству і мати у своїх офіційних назвах елементи радянського тоталітарного минулого», — написав він на своїй сторінці у Facebook.

Як відомо, у березні 2023 року депутати Миколаївської міської ради згідно з відповідним проєктом рішення мали звернутися до Державної судової адміністрації України з проханням перейменувати Ленінський районний суд міста Миколаєва на Інгульський районний суд відповідно до назви району міста.

У червні 2024 року під час засідання сесії Миколаївської міськради депутати запропонували звернутися до Володимира Зеленського з проханням ініціювати проведення консультацій Вищою радою правосуддя щодо перейменування судів, які носять радянські та російські назви.

Пізніше в Офісі Президента України дали відповідь на звернення миколаївських депутатів щодо перейменування Ленінського районного суду. Там зазначили, що ані президент, ані парламент не мають для цього конституційних повноважень.

Окрім того, у Первомайську на Миколаївщині працює суд, який не відповідає вимогам Закону про мову. Уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь звернувся до Володимира Зеленського та Верховної ради України для вирішення цього питання. 

Після чого начальник Первомайської районної військової адміністрації Сергій Саковський заявив, що назву місцевого міського суду змінять, після того, як Верховна рада перейменує Первомайськ.

Читайте також:

0
Discussion

To join the conversation, please to the NikVesti website.

Ми запустили клуб МикВісті!

Спільнота читачів, які вірять у силу медіа та змінюють реальність через журналістику

Наша ціль — 200
Вже 13 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу