Вже 14 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу. Наша ціль — 200

Ми запустили клуб МикВісті!
Детальніше
Участь в клубі — інвестиція
у правду та журналістику
Приєднатися
Ваша інвестиція  у правду та журналістику.   Детальніше
  • четвер

    10 липня, 2025

  • 22.5°
    Ясне небо

    Миколаїв

  • 10 липня , 2025 четвер

  • Миколаїв • 22.5° Ясне небо

Україна представила концепції повоєнного відновлення на кліматичній конференції в Баку

Фото: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів УкраїниФото: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Україна втретє представляє свій павільйон на Конференції ООН зі зміни клімату (СОР29). У фокусі уваги цьогоріч — ключові екологічні ініціативи держави, бізнесу та громадськості.  

Конференція розпочалася у понеділок, 11 листопада та продовжиться до 22 листопада, повідомили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

«Сьогодні в Баку відкривається COP29 — головний кліматичний саміт року ООН. Незважаючи на повномасштабну війну, Україна вже втретє представляє свій павільйон. Цьогоріч він присвячений темі спільних зусиль, що проростають у великі зміни», — йдеться в повідомленні.

За інформацією Міндовкілля, головним матеріалом павільйону став український екологічний папір з живим насінням різнотравʼя. На ньому художниця Олександра Жумайлова створила зображення площею понад 120 квадратних метрів, розмістивши 50 ключових екологічних ініціатив держави, бізнесу та громадськості України.

Серед них — технології цифровізованого землеробства, розробки у сфері відновлюваної енергетики та розмінування, стартапи, що створюють папір з опалого листя, ловці вуглекислого газу, екологічна альтернатива пінопласту, мобільні заводи-принтери та інші українські інновації, що вже використовують у США, Великій Британії та Японії.

Фото: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів УкраїниФото: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України
Фото: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів УкраїниФото: Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України

Важливий акцент зроблено на Формулі миру Президента Зеленського як платформи для формування міжнародних принципів екологічної безпеки, на головному принципі відновлення — build back greener, а також на необхідності відшкодування збитків, нанесених довкіллю через російську агресію.

Слід зазначити, що цьогорічний саміт називають «фінансовим COP», оскільки вперше за 15 років буде розглянуто обсяг і структуру фінансування країн, що розвиваються, для підтримки заходів щодо боротьби зі зміною клімату.

Нагадаємо, у великому матеріалі з візуалізацією даних від New York Times можна перевірити, що чекає на кожну окрему країну за 20 років. За прогнозами, найбільші ризики для України 2040 року пов’язані з водою: посухи, повені і підняття рівня моря.

Читайте також:

0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems
Ми запустили клуб МикВісті!

Спільнота читачів, які вірять у силу медіа та змінюють реальність через журналістику

Наша ціль — 200
Вже 14 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу