Вже 14 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу. Наша ціль — 200

Ми запустили клуб МикВісті!
Детальніше
Участь в клубі — інвестиція
у правду та журналістику
Приєднатися
Ваша інвестиція  у правду та журналістику.   Детальніше
  • четвер

    3 липня, 2025

  • 24.5°
    Мінлива хмарність

    Миколаїв

  • 3 липня , 2025 четвер

  • Миколаїв • 24.5° Мінлива хмарність

Первомайська міськрада просить МОН змінити правила функціонування академічних ліцеїв

Ліцей «Лідер» у Первомайську. Фото з відкритих джерелЛіцей «Лідер» у Первомайську. Фото з відкритих джерел

Первомайська міська рада планує звернутися до Міністерства освіти і науки з проханням дозволити академічним ліцеям мати у своєму складі гімназію.

Відповідний проєкт рішення розміщений на сайті Первомайської міської ради.

У документі зазначається, що у 2025/2026 навчальному році Міністерство освіти і науки України запустить пілотування старшої профільної освіти та буде створено академічні ліцеї. До числа таких ліцеїв увійшов і первомайський «Лідер».

За законодавством, академічні ліцеї обов’язково мають бути відокремлені від початкових шкіл та гімназій. Ліцей «Лідер» з 2025 року припиняє набір в п’яті класи, з 2026-го — не набирає дітей у п’яті та шості, з 2027-го — перепрофільовується в академічний ліцей. Проти цього виступили батьки дітей початкової школи №11, яка розташована поруч, адже учні не зможуть продовжити своє навчання в ліцеї «Лідер».

«Первомайський ліцей «Лідер», як учасник пілотування НУШ, увійшов до переліку закладів освіти, які втілюватимуть реалізацію нової моделі старшої профільної освіти як академічні ліцеї. Батьки учнів початкової школи № 11, яка розміщена поруч із ліцеєм «Лідер», висловлюють обурення у зв’язку з тим, що їхні діти по закінченню початкової школи не зможуть продовжувати навчання в ліцеї «Лідер», — йдеться у документі.

Враховуючи це Первомайська міська рада просить Міністерство освіти і науки визначити організаційні засади функціонування й розвитку академічних ліцеїв. А також дозволити академічним ліцеям мати у своєму складі гімназію. 

Депутати мають розглянути документ на сесії та проголосувати за нього.

Скриншот проєкту рішенняСкриншот проєкту рішення

Навчання на Миколаївщині

Цьогоріч у школах Миколаєва фіксували відтік учнів. Порівняно з минулим навчальним роком, кількість школярів зменшилася на 3 тисячі 300 осіб.

Литва планує побудувати у Миколаївській області школу-укриття до кінця 2024 року. Подібні підземні заклади мають зʼявитись ще у 5 регіонах України.

Станом на лютий 2024 року укриття облаштували у 31% шкіл Миколаєва. Це 21 заклад загальної середньої освіти: 10 ліцеїв та 11 гімназій.

Зазначимо, що освітній портал Education.ua сформував новий рейтинг шкіл Миколаївської області за результатами національного мультипредметного тесту 2024 року. До нього потрапили 199 шкіл регіону.  

Також повідомлялося, що до освітнього застосунку «Мрія», який створили на базі цифрового застосунку «Дія», відсьогодні приєдналися 40 шкіл. У застосунку вже є 100 тисяч користувачів із шести областей України, Запорізької, Миколаївської, Одеської, Івано-Франківської, Київської та Дніпропетровської.

Чому ви читаєте «МикВісті»? Яка наша діяльність найбільш важлива для вас? Та чи хотіли б ви стати частиною спільноти читачів? Пройдіть опитування, це анонімно і займе 5 хвилин вашого часу

Читайте також:

0
Обговорення

To join the conversation, please to the NikVesti website.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems
Ми запустили клуб МикВісті!

Спільнота читачів, які вірять у силу медіа та змінюють реальність через журналістику

Наша ціль — 200
Вже 14 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу