Замазєєва закликала українців встановити собі теплові насоси замість кондиціонерів, бойлерів й котлів
-
- Аліна Квітко
-
•
-
16:36, 19 серпня, 2024

Голова Держагенства з енергоефективності Ганна Замазєєва закликала українців замінювати традиційні джерела тепла, такі як котли, бойлери та кондиціонери на теплові насоси.
В етері національного телемарафону вона заявила це допоможе зменшити витрати на обслуговування систем охолодження та опалення у домогосподарствах, пишуть «НикВести».
Ганна Замазєєва наголосила, що теплові насоси можуть забезпечити не лише тепло та гарячу воду взимку, а й охолодження повітря влітку, замінюючи традиційні кондиціонери. Вона закликала всі ОСББ, особливо ті, що не мають газопостачання, розглянути можливість переходу на теплові насоси.
— Я закликаю, щоб всі ОСББ, які мають електричне живлення та не мають газопостачання, обов'язково зверталися і встановили теплові насоси, оскільки це збереже електроенергію, зменшить тиск на нашу енергосистему та заощадить кошти. Оскільки тепловий насос може вам забезпечити і тепло, і гарячу воду, а якщо ви його встановлюєте в приватному домогосподарстві, ви можете собі забезпечити охолодження повітря замість кондиціонерів влітку. Це обладнання є найефективнішим, енергоефективнішим, тим паче, якщо ви дивитесь на енергоефективні заходи як на частину свого бюджету родинного, ви маєте розуміти, що обслуговування котла, бойлеру, кондиціонерів — це додаткові кошти. Якщо ви встановлюєте для себе тепловий насос — це всього один вид обладнання, яке вам потрібно буде постійно підтримувати, — сказала вона.
Вона також зазначила, що установка теплових насосів має бути обов’язково супроводжена термомодернізацією будівлі.
За словами Ганни Замазєєвої, теплові насоси можна встановити в рамках державних програм підтримки, зокрема, за програмою фонду енергоефективності «Гріндім» та за рахунок коштів фонду декарбонізації.
Крім того, Ганна Замазєєва також закликала українців відмовитись від бойлерів, а міських голів України відновити централізоване гаряче водопостачання, щоб знизити навантаження на енергосистему країни.
— Щоб допомоги нашим енергетикам, ми закликаємо всіх, хто може зараз відмовитись від найбільшого енергоспоживчого обладнання в домівках — це бойлер. Фактично, де є можливість користуватися централізованою гарячою водою, то треба до неї повертатися. Ми закликаємо мерів міст, територіальних громад забезпечувати якісну послугу, — сказала вона.
Слід значити, що Миколаївський виконком раніше офіційно припинив централізоване гаряче водопостачання. Причина цього — зношеність систем теплопостачання та відсутність фінансів у підприємств-постачальників для їх відновлення. Також зазначено, що гаряча вода фактично не подається з 2006 року через непридатність теплотрас.
Раніше, голова парламентської фракції «Слуга народу» Давид Арахамія запропонував іноземним бізнесменам вкладати кошти в розвиток децентралізованого опалення в українських містах. Також він заявляв про необхідність передачі Миколаївської ТЕЦ до міської власності, щоб модернізувати теплопостачання та знизити тарифи для населення.
Чому ви читаєте «МикВісті»? Яка наша діяльність найбільш важлива для вас? Та чи хотіли б ви стати частиною спільноти читачів? Пройдіть опитування, це анонімно і займе 5 хвилин вашого часу
Останні новини про: Енергоефективність