Вже 1 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу. Наша ціль — 200

Ми запустили клуб МикВісті!
Детальніше
Участь в клубі — інвестиція
у правду та журналістику
Приєднатися
Ваша інвестиція  у правду та журналістику.   Детальніше
  • субота

    26 липня, 2025

  • 26.1°
    Переважно ясно

    Миколаїв

  • 26 липня , 2025 субота

  • Миколаїв • 26.1° Переважно ясно

За минулий рік РФ імпортувала чіпи для виробництва зброї на понад $1 млрд, — Bloomberg

Чіп. Фото: Getty ImagesЧіп. Фото: Getty Images

Незважаючи на санкції, у 2023 році Росія змогла імпортувати високотехнологічні чіпи американського та європейського виробництва на більш ніж 1 мільярд доларів.

Про це повідомляє Bloomberg.

Видання посилається на закриті дані російської митниці, які опинилися у розпорядженні журналістів. Вказується, що загальна вартість імпортованих Росією напівпровідників та інтегральних схем, які можуть використовуватися для виробництва військової техніки, за рік становила 1 мільярд 700 мільйонів доларів. Більш ніж половина з них припадає на продукцію компаній зі Сполучених Штатів та ЄС.

«Компанії заявили, що вони повністю дотримуються вимог санкцій, припинили бізнес у Росії, коли почалася війна, і запровадили процеси та політику для контролю за дотриманням. Вони сказали, що працюють над протидією незаконному переправленню товарів, у тому числі з відповідними органами», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що більшість підсанкційних технологій потрапляють до РФ через треті країни, зокрема з Китаю, Туреччини та Об’єднаних Арабських Еміратів.

Також вказується, що ЄС зараз працює над новим пакетом санкцій для боротьби з компаніями в третіх країнах щодо торгівлі технологіями.

Раніше повідомлялося, що незважаючи на санкції, Росія продовжує отримувати із західних країн необхідні для крилатих ракет чіпи. Серед цих товарів — комп’ютерні чіпи американських компаній Intel Corp, Advanced Micro Devices Inc (AMD), Texas Instruments Inc і Analog Devices Inc, а також німецької Infineon AG, які були виявлені у російських системах зброї.

Нагадаємо, уряд Китаю заборонив постачання до РФ процесорів Loongson. Рішення пов’язане з тим, що технологія визнана стратегічно важливою та використовується у військово-промисловому комплексі Китаю.

Читайте також:

0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems
Ми запустили клуб МикВісті!

Спільнота читачів, які вірять у силу медіа та змінюють реальність через журналістику

Наша ціль — 200
Вже 1 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу