Вже 13 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу. Наша ціль — 200

Ми запустили клуб МикВісті!
Детальніше
Участь в клубі — інвестиція
у правду та журналістику
Приєднатися
Ваша інвестиція  у правду та журналістику.   Детальніше
  • пʼятниця

    4 липня, 2025

  • 33.8°
    Мінлива хмарність

    Миколаїв

  • 4 липня , 2025 пʼятниця

  • Миколаїв • 33.8° Мінлива хмарність

Міжнародна комісія допоможе Україні створити єдину систему для пошуку зниклих безвісти

В Україні створять єдину систему з базою ДНК родин зниклих безвісти, щоб пришвидшити процес пошуку.

Про це розповіла генеральна директорка Міжнародної комісії з питань зниклих безвісти (МКЗБ) Кетрін Бомбергер в інтерв'ю «Суспільному».

Вона зазначила, що на цей час з початку повномасштабного вторгнення йдеться приблизно про 30 тисяч зниклих людей.

«І це лише цивільні. В цю цифру входять і ув'язненні без права на спілкування. Це можуть бути й загиблі під час бойових дій, тіла яких не ідентифіковані. І депортовані до Росії діти», — зазначила Кетрін Бомбергер.

Вона розповіла, що МКЗБ підписала меморандум про співпрацю з міністром юстиції Денисом Малюською.

«Це меморандум про співпрацю. Він допоможе в пошуках, ідентифікації та розслідуванні зникнення десятків тисяч українців з моменту вторгнення РФ. Цифри величезні, зростають з кожним днем. Це перевищує можливості будь-якої держави провести розслідування у спосіб, що відповідає принципу верховенства права і задовольняє потреби й права сімей зниклих безвісти. До повномасштабного вторгнення, звісно, кількість зниклих безвісти була набагато меншою. Тепер Україна має масштабувати процес пошуку. Це означає гармонізацію роботи різних інституцій: Міністерства юстиції, Міністерства охорони здоров'я, Міністерства внутрішніх справ, омбудсмена, МЗС, Міноборони. Цей новий світ вимагає співпраці між установами, що проводять ці розслідування», — розповіла вона.

Варто зазначити, що 5 жовтня повідомляли, що в Україні, вважаються зниклими безвісти 36 тисяч людей. Із них 11 тисяч цивільні, а близько 15 тисяч — військові.

Нагадаємо, в Миколаєві діє регіональний штаб з питань зниклих безвісти в особливих умовах. Родини зниклих на війні миколаївців можуть звернутися за безоплатною юридичною та психологічною допомогою.

Там розповіли, про правила, яких слід дотримуватися родинам під час пошуку зниклого та що ні за яких умов не можна викладати інформацію про зниклого у соціальні мережі. 

Раніше також повідомлялося, що в Миколаївській області з листопада 2022 року працює регіональне представництво Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, основне завдання якого — дати можливість близьким та родичам зниклих та полонених військовослужбовців, які перебувають у Миколаївській, Одеській, Херсонській областях не їхати за допомогою та консультаціями до столиці.

Читайте також:

0
Обговорення

To join the conversation, please to the NikVesti website.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems