«Роботи не припиняються», — на сайті партії «Пропозиція» розповіли, як їхні лідери залучені до будівництва водогону у Миколаїв
-
- Аліса Мелік-Адамян
-
•
-
10:02, 10 травня, 2025
На партійному сайті «Пропозиції» зʼявилась публікація, в якій розповідають про відновлення водопостачання у Миколаєві та участь лідерів партії у цьому процесі, зокрема згадується голова Агентства відновлення Сергій Сухомлин та міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич.
Публікація проілюстрована архівною фотографією зустрічі голови Держагентства із мером Олександром Сєнкевичем у жовтні 2024 року, пишуть «МикВісті».
У тексті партійного повідомлення Сергій Сухомлин та Олександр Сєнкевич вказуються, зокрема, як засновники політичної партії «Пропозиція».
В публікації зазначається: «Як активний учасник відновлення інфраструктури Миколаєва – обласний центр, який очолює ще один засновник «Пропозиції» Олександр Сєнкевич, – Сергій Сухомлин окреслив нинішню ситуацію: «Роботи не припиняються навіть попри таку зимну погоду, аби вже в серпні Миколаїв був зі стабільним водопостачанням».
У заголовку також обіцяють завершити будівництво водогону до кінця літа 2025 року: «Водопостачання у Миколаєві буде відновлено до серпня – голова агенції з відновлення України пропозиціонер Сергій Сухомлин».
Зазначимо, що 11 квітня на місці будівництва водогону відбувся брифінг Сергія Сухомлина з головою Миколаївської ОВА Віталієм Кімом. Міського голову Миколаєва Олександра Сєнкевича, за даними «МикВісті», на зустріч не запрошували.
Політичні партії не є учасниками процесів відновлення та відбудови, попри таке позиціювання посадовців на партійних сайтах. Будівництво нового водогону для Миколаєва фінансується коштом державного бюджету — близько 6 мільярдів гривень. Ці кошти виділяє уряд України, а роботи здійснюються генеральним підрядником — групою компаній «Автострада».
Замовником робіт є Служба відновлення інфраструктури Дніпропетровської області, яка дійсно підпорядкована Сергію Сухомлину, проте не пов’язана з партією «Пропозиція» чи іншими «пропозиціонерами».

Водогін для Миколаєва
З моменту як російські війська пошкодили водогін, що забезпечував Миколаїв водою, минуло вже майже три роки. Відтоді майже півмільйонне місто залишилось без без централізованого постачання питної води. Зараз миколаївці отримують воду з резервного джерела, що викликає багато питань до якості такої води та вмісту солей у її складі.
Солона вода пошкодила 1200 кілометрів водопровідної мережі міста. Директор «Миколаївводоканалу» Борис Дуденко повідомив, що замінити усю протяжність мережі, що зазнала руйнувань через подачу солоної води, неможливо. Станом на серпень 2024 року вдалося замінити лише близько 3 кілометрів мережі.
Увесь цей час представники державної та місцевої влади шукали варіанти, як можна відновити питне водопостачання у Миколаєві. Остаточне рішення знайшли у 2024 році: новий водогін прокладатимуть з Нової Одеси, а гроші виділили з держбюджету.
Служба відновлення області навіть обрала підрядників, які працюватимуть за принципом «проєктуй-будуй». Ними стали три компанії, кожна з яких відповідає за одну з трьох ділянок робіт: «Укртрансміст», «Ростдорстрой» та «Автострада».
Однак згодом і замовника, і підрядника будівництва змінили. Замовником будівництва нового водогону стала Служба відновлення та розвитку інфраструктури у Дніпропетровській області, а підрядником — група компаній «Автострада». Майбутній водогін для Миколаєва обіцяють побудувати та запустити до осені 2025 року, стверджував голова Держагентства відновлення Сергій Сухомлин.
Ще під час конференції у Берліні у 2024 році перший віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко, відповідаючи на запитання «МикВісті», заявив, що відсутність питної води у Миколаєві — одна з найбільших проблем в Україні, яку в найближчий час має вирішити держава.
А президент Володимир Зеленський доручив будувати новий водогін для забезпечення Миколаєва питною водою «по швидкому варіанту» — питна вода має бути до літа 2025 року. Пізніше відповідну програму схвалив уряд.
Водночас у підрядній компанії «Автострада» пояснили, що прокласти новий водогін для Миколаєва вирішили з Нової Одеси, оскільки там розташована «найближча ділянка, де питна вода доброї якості». А також показали фото будівництва нового водогону.
У подальшому на водогоні збираються встановити сонячні електростанції, що дозволить зменшити вартість тарифу на воду для містян, повідомив очільник ОВА Віталій Кім.
Станом на травень 2025 року водогін для Миколаєва збудовано вже на 50%. Його будують потужністю 120 тисяч кубометрів, замість 160. Це рішення прийняли після аналізу реального споживання води містом та через великі втрати у мережах водопостачання, які зараз сягають 60%.
Потрібні ще очисні води
Хоча новий водогін для Миколаєва обіцяють побудувати до осені 2025 року. Але це не гарантує того, що місто одразу отримає питну воду, оскільки для цього потрібно ще побудувати нову систему очищення води, сказала у коментарі «МикВісті» голова Регіонального центру Східної Європи Європейського інвестиційного банку Крістіна Мікулова.
Водночас заступник мера Миколаєва, голова робочої групи з відновлення міста Сергій Коренєв сказав, що Агенція відновлення Миколаєва працює над тим, щоб модернізувати очисні споруди і запустити їх одночасно з новим водогоном.
А голова Миколаївської ОВА Віталій Кім казав, що не хоче поспішати брати великий кредит на будівництво водоочисних споруд для Миколаєва, попри готовність ЄІБ виділити більше 100 мільйонів євро.
Згодом стало відомо, що Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури наразі за дорученням уряду займається модернізацією системи очищення води для Миколаєва. Разом з побудованим водогоном це дозволить запустити централізоване питне водопостачання у місто у серпні 2025 року, повідомив голова Державного агентства відновлення та розвитку інфраструктури Сергій Сухомлин.
Читайте також статтю «МикВісті» «Три роки без питної води: яким буде майбутній водогін для Миколаєва?».
Чому ви читаєте «МикВісті»? Яка наша діяльність найбільш важлива для вас? Та чи хотіли б ви стати частиною спільноти читачів? Пройдіть опитування, це анонімно і займе 5 хвилин вашого часу
Останні новини про: Відбудова