Вже 14 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу. Наша ціль — 200

Ми запустили клуб МикВісті!
Детальніше
Участь в клубі — інвестиція
у правду та журналістику
Приєднатися
Ваша інвестиція  у правду та журналістику.   Детальніше
  • четвер

    3 липня, 2025

  • 29.8°
    Мінлива хмарність

    Миколаїв

  • 3 липня , 2025 четвер

  • Миколаїв • 29.8° Мінлива хмарність

Росії не варто сподіватися, що їй віддадуть території, які вона не контролює, — Венс

Джей Ди Вэнс. Фото: Associated PressДжей Ди Вэнс. Фото: Associated Press

Віцепрезидент США Джей Ді Венс заявив, що у Вашингтоні очікували, що Росія попросить «занадто багато» під час переговорів, але додав: Москві не варто думати, що їй віддадуть території, які вона не контролює.

Про це він заявив в інтерв’ю телеканалу Fox News.

За його словами, у Росії переконані, що вони перемагають на фронті, а тому очікувано попросили забагато. Водночас Україна прагне припинення вогню частково тому, що останні кілька місяців справи в неї йдуть «не дуже добре», вважає віцепрезидент США.

— Наша позиція полягає в тому, що ми не хочемо, щоб Україна розпалася. Ми хочемо, щоб Україна залишалася суверенною країною. Але Росія не може очікувати на те, що їй віддадуть територію, яку вона ще навіть не захопила, — пояснив Джей Ді Венс.

Водночас він назвав прогресом, що сторони поклали на стіл переговорів свої конкретні вимоги.

— Ми знали, що в першій пропозиції росіяни попросять більше, ніж було розумно дати. І саме так часто працюють переговори. Мене це не турбує, — додав віцепрезидент США.

Однак він наголосив, що його б стурбувало, якби стало зрозуміло, що росіяни не хочуть вести переговори добросовісно. У такому разі США вийдуть з переговорного процесу, пояснив Джей Ді Венс.

— Це означатиме те, що Росія та Україна будуть змушені розв’язувати цю справу без порад та посередництва США. Я не думаю, що це добре для нас, Росії чи України, — зауважив він.

Джей Ді Венс також розповів, що зараз США стоять перед вибором щодо того, чи збільшувати Україні військову підтримку, але перед цим хочуть зрозуміти, як розвиватиметься переговорний процес.

Слід нагадати, що попри завершення дії попереднього пакета допомоги Україні, затвердженого ще за президентства Джо Байдена, у Білому домі та Конгресі США фактично не обговорюють нову підтримку.

Читайте також:

0
Обговорення

To join the conversation, please to the NikVesti website.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems
Ми запустили клуб МикВісті!

Спільнота читачів, які вірять у силу медіа та змінюють реальність через журналістику

Наша ціль — 200
Вже 14 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу