ООН: У 2024 році зафіксовано рекордне насильство над дітьми в зонах конфліктів
-
- Аліна Квітко
-
•
-
22:00, 22 червня, 2025
У 2024 році в зонах збройних конфліктів зафіксували понад 40 тисяч порушень прав дитини — це найвищий показник за всю історію спостережень, які ООН веде з 1996 року.
Про це йдеться в щорічному звіті Ради Безпеки ООН, повідомляє УП.
Майже 22 500 дітей минулого року були вбиті, поранені, завербовані до участі у війнах або не отримали необхідної гуманітарної допомоги. Це на 25% більше, ніж у 2023 році.
Окремо дослідники зазначили понад 5 тисяч порушень, які сталися в попередні роки, але були підтверджені лише торік. Зокрема, задокументовано 22 випадки використання ізраїльськими військовими дітей із Сектору Гази як живого щита.
У 2024 році на 44% зросла кількість атак на школи. Україна опинилася серед країн, де навчальні заклади та лікарні найчастіше ставали мішенями.
— Це має стати тривожним сигналом. Ми на межі неповернення. Дітей, які зростають у війні, позбавляють дитинства. Міжнародне право ігнорується, попри те, що воно чітко визначає: дитина — це кожен, хто не досяг 18 років, — заявила спеціальна представниця Генсека ООН з питань дітей та збройних конфліктів Вірджинія Гамба.
Крім того, на 35% зросла кількість випадків сексуального насильства над дітьми. Найбільше — на Гаїті: 406 випадків зґвалтування і 160 групових. У Нігерії зафіксували 419 таких злочинів, у Конго — 358, у Сомалі — 267.
— Сексуальне насильство щодо дітей у конфліктах – злочин, який колись траплявся в тіні, але зараз його все частіше використовують як відкриту тактику війни. Ніхто не має терпіти біль і приниження зґвалтування, сексуальної експлуатації та насильство, особливо прикро, коли такої жорстокості зазнає дитина, — вважає генеральна директорка організації Save the Children International Інгер Ашинг.
В ООН відзначили, що у 2024 році зросла кількість дітей, які зазнали кількох порушень, особливо у випадках поєднання викрадення, вербування та сексуального насильства.
— Нормалізація цього рівня насильства щодо дітей означає прийняття того, що наша колективна людяність руйнується. Рівень тривоги безпрецедентний. Уряди повинні негайно діяти, щоб змінити ситуацію з горем, травмами та втратами, які несуть діти, — сказала генеральна директорка організації War Child UK Гелен Паттінсон.
Нагадаємо, що у травні внаслідок атак Росії в Україні загинули щонайменше 183 цивільних, ще 836 дістали поранення. Основну загрозу становили далекобійні ракети та дрони-камікадзе.
Останні новини про: Діти
To join the conversation, please log in to the NikVesti website.