Кабмін схвалив угоду між Україною та США щодо корисних копалин
- Анна Гакман
-
•
-
19:53, 26 лютого, 2025

Кабінет Міністрів погодив рішення щодо підписання угоди між Україною та США про видобуток корисних копалин.
Про це повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
Він зазначив, що угода матиме шість ключових позицій:
- Перше — Україна та США створюють Інвестиційний фонд відбудови, який буде спільною власністю та спільно управлятиметься урядами обох наших країн.
- Друге — українські надра та ресурси залишаються українськими, вони не передаються ні у власність США, ні будь-кому іншому.
- Третє — Україна буде вносити до Фонду 50% майбутніх надходжень від своїх природно-ресурсних активів.
- Четверте — США робитимуть внески до Фонду у вигляді коштів, фінансових інструментів та інших активів, критично важливих для відбудови України.
- П’яте — зібрані Фондом кошти будуть інвестуватися виключно в проєкти відбудови України. Фактично йдеться про Фонд для майбутніх поколінь українців.
- Шосте — в угоді враховані українські зобов'язання в межах євроінтеграційного процесу.
Угода щодо корисних копалин між Україною та США
Нагадаємо, що раніше Дональд Трамп заявив, що хотів би укласти угоду, за якою Україна постачатиме США рідкоземельні мінерали, необхідні для виробництва електроніки, в обмін на американську допомогу.
Однак канцлер Німеччини Олаф Шольц виступив із критикою пропозиції Дональда Трампа надавати Україні військову допомогу в обмін на її корисні копалини.
Згодом президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що Україна погодилася надати Вашингтону доступ до рідкісноземельних корисних копалин на суму 500 мільярдів доларів.
Але слід зазначити, що президент України Володимир Зеленський відмовився підписувати угоду про надання США доступу до рідкісноземельних корисних копалин. У Білому домі таке рішення назвали «недалекоглядним».
Володимир Зеленський заявив, що США можуть розглянути можливість інвестування у видобуток корисних копалин на шельфі Чорного моря, який наразі перебуває під російською окупацією.
Радник президента США з національної безпеки Майк Волц закликав Київ «збавити тон» та підписати угоду про видобуток корисних копалин, яку раніше відхилив президент Володимир Зеленський.
Згодом Адміністрація президента США Дональда Трампа направила Україні оновлений варіант угоди щодо видобутку корисних копалин, у якому враховані частина зауважень Києва. Новий проєкт угоди США про корисні копалини передбачає розподіл доходів з ресурсів на звільнених територіях України.
Останні новини про: Війна в Україні