Вже 1 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу. Наша ціль — 200

Ми запустили клуб МикВісті!
Детальніше
Участь в клубі — інвестиція
у правду та журналістику
Приєднатися
Ваша інвестиція  у правду та журналістику.   Детальніше
  • понеділок

    21 липня, 2025

  • 30.5°
    Мінлива хмарність

    Миколаїв

  • 21 липня , 2025 понеділок

  • Миколаїв • 30.5° Мінлива хмарність

За рік у Миколаївській області на 139% зросла кількість кіберзлочинів

У Миколаївській області протягом січня-листопада 2023 року зареєстрували 279 кримінальних правопорушень за фактом кіберзлочинності. 

Про це під час брифінгу повідомила начальниця відділу протидії кіберзлочинам в Миколаївській області Ганна Забєліна та заступник начальника слідчого Павло Воловик.

Для порівняння, протягом аналогічного періоду 2022 року у регіоні було зареєстровано 110 такого роду злочинів, що на 139% менше ніж цьогоріч.

Найпопулярнішим видом шахрайств у Миколаївській області є шахрайства з використанням інформаційних технологій. 

— Так, станом на 29.11.2023 зареєстровано 1572 кримінальних правопорушень, вчинених з інформаційними технологіями, що становить 58 %  від загальної кількості шахрайств, — зазначив Павло Воловик.

При тому кількість оголошених підозр у шахрайстві протягом 2023 року зменшилась. Так, із зареєстрованих протягом поточного року повідомлено про підозру у 388 кримінальних правопорушеннях, що становить 14,2 %, проти 23,3 % минулорічного показника (266 підозр при 1140 реєстраціях).

Правоохоронці наголосили, що ситуація зі зростанням кіберзлочинності спостерігається по усій Україні. Вони повʼязують це з воєнним станом та соціально-економічним положенням у якому опинилися громадяни країни.

— По-перше, це через стан, у якому знаходиться наша країна. По-друге, це інформаційна війна з країною-агресором. Багато осіб, яких ми викриваємо у шахрайстві, знаходяться за кордоном, а саме на території країни-агресора. Якщо взяти соціальні, то це соціально-економічний стан громадян, який залишає бажати кращого. Коли в різних групах зустрічається реклама щодо надання соціальної допомоги, багато людей довіряють цьому і, на жаль, потрапляють у пастку. Переходячи за цим посиланням, воно фішингове, люди потрапляють не на державні сайти, а на емульовані під справжні, — зазначила Ганна Забєліна.

Нагадаємо, влітку цього року кіберполіція викрила злочинну групу, яка за допомогою фішингу привласнила понад 2 мільйони гривень.

Чому ви читаєте «МикВісті»? Яка наша діяльність найбільш важлива для вас? Та чи хотіли б ви стати частиною спільноти читачів? Пройдіть опитування, це анонімно і займе 5 хвилин вашого часу

Читайте також:

0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems
Ми запустили клуб МикВісті!

Спільнота читачів, які вірять у силу медіа та змінюють реальність через журналістику

Наша ціль — 200
Вже 1 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу