Вже 10 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу. Наша ціль — 200

Ми запустили клуб МикВісті!
Детальніше
Участь в клубі — інвестиція
у правду та журналістику
Приєднатися
Ваша інвестиція  у правду та журналістику.   Детальніше
  • вівторок

    1 липня, 2025

  • 23.4°
    Мінлива хмарність

    Миколаїв

  • 1 липня , 2025 вівторок

  • Миколаїв • 23.4° Мінлива хмарність

Земля Миколаївщини залишається однією з найдешевших для агробізнесу

Поле у Миколаївській області. Архівне фото: «МикВісті»Поле у Миколаївській області. Архівне фото: «МикВісті»

Попри родючі ґрунти, аграрна земля на Миколаївщині залишається однією з найдешевших в Україні. Ціна за гектар у червні становить майже 35 тисяч гривень, тоді як у західних областях вона сягає понад 130 тисяч гривень.

Про це свідчать дані аналітичної платформи «Опендатабот», пишуть «МикВісті»

У Закарпатській області гектар аграрної землі продається в середньому за понад 152 тисячі гривень. У Івано-Франківській — понад 149 тисяч гривень, а у Львівській — більше 137 тисяч гривень.

Тим часом у прифронтових регіонах, таких як Херсонщина, Запоріжжя чи Миколаївщина, ціни тримаються на рівні 34–35 тисяч гривень. Навіть у сусідній Одеській області вартість землі вища — майже 44 тисячі гривень.  

Вартість сільськогосподарських земель по областях. Інфографіка: ОпендатаботВартість сільськогосподарських земель по областях. Інфографіка: Опендатабот

Як пояснюють аналітики, на ціну впливає декілька чинників, пише Hromadske.

По-перше, через війну загальна площа орних земель скоротилася приблизно на 20%. Це автоматично підняло попит, особливо в безпечніших регіонах. 

По-друге, минулорічна посуха різко підняла ціни на овочі, й багато фермерів вирішили переорієнтуватися саме на овочівництво. Щоб розширити виробництво, почали активно скуповувати землю. 

І нарешті, земля для українців — це не просто бізнес, а частина менталітету: вона сприймається, як надійний актив і родинна цінність, яку можна передати дітям.

За словами генерального директора групи «Агротрейд» Сергія Нечипорука, з моменту старту земельної реформи у 2021 році середня вартість аграрної землі зросла на 30–50%. 

— Динаміка росту вартості землі в середньому по країні за період дії земельної реформи становить 30-50%, при цьому в прикордонних областях східної України через воєнні ризики динаміка обмежена верхньою планкою в 1000-1500 доларів за гектар, а в західних областях доходить до 2500-3000 доларів за гектар, — зазначив Сергій Нечипорук.

Нагадаємо, що за січень-квітень цього року місцеві бюджети Миколаївщини отримали понад 329 мільйонів гривень від земельного податку та орендної плати за користування землею.

Чому ви читаєте «МикВісті»? Яка наша діяльність найбільш важлива для вас? Та чи хотіли б ви стати частиною спільноти читачів? Пройдіть опитування, це анонімно і займе 5 хвилин вашого часу

Читайте також:

0
Discussion

To join the conversation, please to the NikVesti website.

Ми запустили клуб МикВісті!

Спільнота читачів, які вірять у силу медіа та змінюють реальність через журналістику

Наша ціль — 200
Вже 10 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу