Вже 14 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу. Наша ціль — 200

Ми запустили клуб МикВісті!
Детальніше
Участь в клубі — інвестиція
у правду та журналістику
Приєднатися
Ваша інвестиція  у правду та журналістику.   Детальніше
  • середа

    16 липня, 2025

  • 26.3°
    Переважно ясно

    Миколаїв

  • 16 липня , 2025 середа

  • Миколаїв • 26.3° Переважно ясно

В Україні зріс рівень нелегальної торгівлі тютюном після падіння у 2024 році

У лютому 2025 року частка нелегального ринку тютюнових виробів в Україні зросла. фото: telegraf.in.uaУ лютому 2025 року частка нелегального ринку тютюнових виробів в Україні зросла. фото: telegraf.in.ua

У лютому 2025 року частка нелегального ринку тютюнових виробів в Україні зросла до 14,1%, перервавши тенденцію до зниження у 2024 році.

За даними дослідження «Kantar Україна», тіньовий ринок тютюну завдає державному бюджету щорічних втрат у 24,2 мільярда гривень, а його обсяг перевищує 5 мільярдів сигарет.

Зазначається, що особливо зросла кількість нелегально проданих виробів з маркуванням Duty Free або для експорту (6,4% у лютому). Також спостерігається зростання випадків контрафакту, включно з підробленими акцизними марками. За словами аналітикині Тетяни Свердлик, ринок адаптується, а структура нелегального сегмента швидко змінюється.

За даними дослідження, третина контрафактної продукції має ознаки підроблених акцизів, з яких 25% вказані як виготовлені Marshall Finest Tobacco, United Tobacco або VK Tobacco FZE, а 8% — «Українським тютюновим виробництвом». Понад половина нелегальної продукції з Duty Free маркуванням вироблена Винниківською фабрикою, включно з брендами Compliment (50%) та Lifa (5%). Решта походить від невизначених виробників, серед яких популярні Marshall (25%), Urta (9%) та Brut (6%).

Найбільші обсяги торгівлі нелегальними тютюновими виробами фіксуються у Дніпропетровській (28%), Одеській (16%), Львівській (9%), Харківській (8%), Київській області (7%) та Хмельницькій області (5%). Майже 68% нелегальної продукції продається через кіоски та магазини.

Дослідження охоплює 3000 курців старших за 18,5 років, включаючи постійних мешканців та внутрішньо переміщених осіб, проводиться 4 рази на рік у регіонах, окрім тимчасово окупованих та прифронтових, протягом 2022–2025 років.

Раніше повідомлялося, що у першому кварталі 2025 року місцеві бюджети Миколаївщини отримали майже 8,3 мільйона гривень від плати за ліцензії на виробництво та продаж алкоголю, тютюну і пального.

Читайте також:

0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems
Ми запустили клуб МикВісті!

Спільнота читачів, які вірять у силу медіа та змінюють реальність через журналістику

Наша ціль — 200
Вже 14 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу