Вже 14 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу. Наша ціль — 200

Ми запустили клуб МикВісті!
Детальніше
Участь в клубі — інвестиція
у правду та журналістику
Приєднатися
Ваша інвестиція  у правду та журналістику.   Детальніше
  • четвер

    17 липня, 2025

  • 22.6°
    Похмуро

    Миколаїв

  • 17 липня , 2025 четвер

  • Миколаїв • 22.6° Похмуро

Баштанський сирзавод розглядає можливість відновлення виробництва на Миколаївщині

Баштанський сирзавод розглядає можливість відновлення виробництва на Миколаївщині. Фото з архіву Баштанський сирзавод розглядає можливість відновлення виробництва на Миколаївщині. Фото з архіву "МикВісті"

Баштанський сирзавод планує відновити частину виробничих потужностей на Миколаївщині після релокації. Однак, однією з проблем залишається нестача сировини.

Про це повідомив начальник Баштанської РВА Владислав Дмитрів, пише Укрінформ.

«Я розмовляв з керівництвом групи компаній «Молочний альянс», до якої входить Баштанський сирзавод, а також з його безпосереднім директором. Вони сказали, що сьогодні розглядається можливість повернення підприємства на Миколаївщину і відновлення хоча б частини виробництва тут, у нас. Зараз, як відомо, він релокований», — сказав Владислав Дмитрів.

Він розповів, для стабільної роботи заводу необхідно 100 тонн молока на добу. Але через бойові дії у Баштанському районі поголів’я худоби зменшилося на 60-70%. Він переконаний, що для розвитку молочного тваринництва необхідно вирішити низку питань: забезпечити кормову базу, розмінувати території для випасу худоби, змінити цінову політику на закупівлю молока.

За його словами, на території району поступово відновлюється життя: люди повертаються, а приватні приймальники молока доставляють сировину до Кривого Рогу та Вознесенська. Однак, на відміну від довоєнного часу, кількість молоковозів значно зменшилась.

«Є ще один момент — у селах залишилося більшість людей пенсійного віку. Їм вже важко тримати худобу, тому чекаємо на нашу Перемогу і повернення додому наших захисників та захисниць», — додав він.

Зазначається, що на Миколаївщині з початку повномасштабної війни руйнувань зазнали 207 промислових підприємств. Баштанський сирзавод, який також був пошкоджений, релокувався до іншого регіону.

Як повідомлялось, на Закарпатті працює 282 підприємства, які були релоковані із зон бойових дій та прифронтових регіонів. Наразі область прийняла 40% усього релокованого бізнесу України.

Також читайте матеріал «МикВісті»  —  «Працюємо на останньому диханні. Як війна змушує фермерку з Миколаївщини боротися за кожну корову, щоб не втратити бізнес»

Читайте також:

0
Обговорення

Щоб долучитись до коментарів на сайті МикВісті.

Приєднатись до Клубу МикВісті
Можете скасувати у будь-який момент Payment systems
Ми запустили клуб МикВісті!

Спільнота читачів, які вірять у силу медіа та змінюють реальність через журналістику

Наша ціль — 200
Вже 14 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу