Вже 11 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу. Наша ціль — 200

Ми запустили клуб МикВісті!
Детальніше
Участь в клубі — інвестиція
у правду та журналістику
Приєднатися
Ваша інвестиція  у правду та журналістику.   Детальніше
  • вівторок

    1 липня, 2025

  • 23.5°
    Мінлива хмарність

    Миколаїв

  • 1 липня , 2025 вівторок

  • Миколаїв • 23.5° Мінлива хмарність

Зазирнути за лаштунки: на ПАЕС відновлено профорієнтаційні екскурсії для старшокласників

У 2025 році відновлено проведення профорієнтаційних екскурсій для учнівської молоді загальноосвітніх закладів, розташованих в населених пунктах 30-кілометрової зони спостереження Південноукраїнської АЕС. З лютого по червень цього року понад 1000 старшокласників з Вознесенського та Первомайського районів ознайомилися з роботою енергетичного комплексу, дізналися про найбільш затребувані професії в енергетичній галузі та перспективи кар'єри на ПАЕС. 

Тематична екскурсія на Південноукраїнську АЕС – один з етапів профорієнтаційної роботи. Старшокласникам дають можливість на власні очі побачити виробництво, поспілкуватись з фахівцями, які там працюють, та зробити свідомий вибір майбутньої професії. Цільова аудиторія – учні 9-11 класів ліцеїв міст, селищ і навіть віддалених сіл зони спостереження АЕС. Філія «ВП ПАЕС» бере на себе організацію перевезення та харчування дітей. 

Програма екскурсії розрахована на повний день. Фахівці управління інформації та громадських зв’язків, управління кадрів, навчально-тренувального центру Південноукраїнської АЕС намагаються зробити візит на велике промислове підприємство цікавим, пізнавальним, корисним.

Розпочинається екскурсія з інформаційного центру, де учні ознайомлюються з моделлю енергетичного комплексу, що в мініатюрі відображає основні елементи його складових: атомної електростанції, Ташлицької ГАЕС та Олександрівської ГЕС. За допомогою макетів та відеоматеріалів вони можуть прослідкувати, як енергія ядра перетворюється в електричну енергію. Окуляри віртуальної реальності дозволяють «побувати» у виробничих приміщеннях атомного енергоблока, побачити його основне обладнання, системи, пульти управління. Така наочна демонстрація дозволяє оцінити масштаби та інженерну складність енергетичних об'єктів.

Наступний етап тематичного туру – мотиваційна лекція. З майбутніми випускниками зустрічаються керівники підрозділів філії «ВП ПАЕС» та працівники енергокомплексу, які побудували успішну кар`єру на промисловому об`єкті. Учням пояснюють, що знайти своє місце тут може кожен, не лише інженер, фізик-ядерник, чи хімік, а й ІТ-вець, юрист, перекладач, економіст тощо. На бесіду з дітьми запрошують фахівців з урахуванням профілю того чи іншого навчального закладу. Тим, хто вивчає точні науки, звісно, більше цікава перспектива технічних професій. Наприклад, з учнями Трикратського ліцею зустрічався заступник головного інженера філії «ВП ПАЕС» з модернізації та реконструкції Максим Селезень: «Кар'єра в енергетиці – це стабільність і можливість професійного зростання. ПАЕС забезпечує надійний рівень життя, гідні умови праці та перспективи розвитку для молодих спеціалістів», – наголосив він.

Під час таких зустрічей школярі активно ставлять запитання щодо складності роботи на АЕС, умов працевлаштування та рівня заробітної плати. Їм розповідають про спеціальні програми, що допомагають молодим фахівцям одразу після завершення навчання гарантовано працевлаштуватися та отримати певні преференції. Одна з дієвих програм - тристоронній договір між закладом вищої освіти, студентом і ПАЕС. Укладаються такі договори з профільними вишами. Їх перелік учням надають під час зустрічей. 

«Переваги тристороннього договору – це проходження практики на підприємстві, стипендія від АТ «НАЕК «Енергоатом» за умови успішного навчання та гарантоване працевлаштування випускника. До того ж, молодим спеціалістам надають фінансову підтримку - виплачують три посадові оклади», – пояснює провідна інженерка групи кадрової роботи управління кадрів філії «ВП ПАЕС» Алла Мосяєва. 

Безперечно, найцікавіша частина інформаційного туру – відвідування повномасштабного тренажера. Це точна копія блокового щита управління (БЩУ) атомним енергоблоком: інформаційні панелі, екрани, монітори, мнемосхеми, ключі – все як на реальному БЩУ. З тією лише різницею, що тут команда операторів не приводить у дію справжнє обладнання, а відпрацьовує різні ситуації, змодельовані потужними комп`ютерами. За допомогою цих тренажерів персонал вчиться управляти енергоблоком та  відпрацьовує свої дії у разі ймовірних аварійних ситуацій. Юним відвідувачам розповідають про роботу обладнання, яка відповідальність лежить на операторах та який шлях необхідно пройти, щоб керувати енергоблоком. Для повноти відчуттів інструктори навіть моделюють для екскурсантів аварійну ситуацію та дозволяють «зупинити реактор». Це дає їм можливість відчути себе частиною команди, від якої залежить безпека стратегічного об’єкта.

«Ми прагнемо не лише розповісти, як працює АЕС, а й показати молоді перспективи, які відкриваються перед ними в енергетичній галузі. Це шанс для школярів замислитися про своє професійне майбутнє ще до вступу у вищі навчальні заклади», - пояснює інженерка управління інформації та зв’язків з громадськістю філії «ВП ПАЕС» Влада Тішкова.

Така профорієнтаційна робота дає можливість молодим людям, які стоять перед вибором професії, усвідомлено підійти до визначення свого майбутнього. Проте, який би шлях вони не обрали, враження від побаченого та почутого однозначно залишаться в їхніх спогадах. Сьогоднішні випускники – творці майбутнього України. Їм важливо розуміти, що енергетика – то рушійна сила розвитку економіки держави. 

Читайте також:

УІГЗ

Відповідно до Законів України «Про медіа» та «Про рекламу», цей матеріал був опублікований або на правах реклами, або у партнерстві ПП «НикВести Продакшн» та офіційного органу державної влади, місцевого самоврядування, громадської організації, підприємства, установи або організації, що провадять господарську діяльність, приватної або юридичної особи, що виступає партнером у межах інформаційної співпраці, або через уповноважену особу чи суб’єкта господарювання, який на договірних засадах здійснює розміщення матеріалів на онлайн-медіа «НикВести» (реєстраційний номер R-40-00984).

Зміст матеріалу є виключною відповідальністю автора в особі: Пресслужба ВП Південноукраїнська АЕС

Читайте також:

0
Discussion

To join the conversation, please to the NikVesti website.

Ми запустили клуб МикВісті!

Спільнота читачів, які вірять у силу медіа та змінюють реальність через журналістику

Наша ціль — 200
Вже 11 читачів МікВісті вирішили приєднатись до Клубу